Instytut Ethisphere, globalny lider w określaniu i promowaniu etycznych praktyk w biznesie, wyróżnił Rockwell Automation tytułem World’s Most Ethical Company 2018 jako najbardziej etycznej firmy na świecie.

Rockwell Automation, największa na świecie firma z branży automatyki i informatyki przemysłowej, została wyróżniona przez Instytut Ethisphere jako jedno z najbardziej etycznych przedsiębiorstw na świecie. Już po raz dziesiąty Instytut Ethisphere umieścił Rockwell Automation na liście 135 globalnych firm promujących pozytywne zmiany oraz doskonałe etyczne przywództwo i kulturę biznesową.

– Uczciwość i szczerość są częścią DNA naszej firmy. Jestem dumny z faktu, że Ethisphere ponownie wyróżnił naszych pracowników, którzy codziennie dbają o przestrzeganie naszych wartości – mówi Blake Moret, prezes i CEO Rockwell Automation. – Uczciwość, etyka i wzajemny szacunek są nie tylko ważnymi wartościami, lecz także koniecznymi elementami rozwoju firmy w długoterminowej perspektywie.

– W 2017 r. nastąpiła wyraźna zmiana w związku z pojawieniem się nowego, zdecydowanego głosu. Globalne korporacje działające zgodnie z prawem są obecnie najsilniejszą siłą społeczną, która może poprawić los człowieka. W tym roku firmy coraz częściej przemawiają tym głosem. W szczególności wyróżnienie World's Most Ethical Companies wskazuje podmioty najbardziej godne naśladowania – wyjaśnia Timothy Erblich, CEO Instytutu Ethisphere. – Gratuluję wszystkim pracownikom Rockwell Automation znalezienia się w gronie najbardziej etycznych firm na świecie.

Firma Rockwell Automation ogłosiła dzisiaj również swój Raport CRS 2017. Raport opisuje nasze podejście do kwestii społecznej odpowiedzialności i zrównoważonego rozwoju oraz obejmuje takie zagadnienia jak kultura oparta na uczciwości i praktyki etyczne w biznesie. Chętnie dzielimy się naszą wizją, aby promować zrównoważony rozwój z korzyścią dla klientów, przedsiębiorstw i społeczności.