Firma FLIR wprowadza inteligentne czujniki termiczne do kontroli przemysłowej oraz wykrywania podwyższonej temperatury ciała

Firma FLIR wprowadziła na rynek stacjonarne kamery FLIR A400 i A700 jako inteligentne czujniki termowizyjne oraz jako kamery do strumieniowania danych. Przeznaczeniem nowych produktów są monitoring urządzeń, linii produkcyjnych, infrastruktury krytycznej oraz wykrywanie podwyższonej temperatury ciała. Te niezwykle zaawansowane w swojej konfiguracji inteligentne kamery pozwalają na dokładne i bezkontaktowe monitorowanie temperatury w wielu dziedzinach, w tym w: kontroli procesu produkcyjnego, rozwoju produktów, kontroli emisji, zarządzaniu odpadami, utrzymaniu obiektów oraz poprawie sytuacji w zakresie BHP i ochrony środowiska. FLIR A400/A700 w opcji inteligentnego czujnika (Smart Sensor) trafi głównie do podmiotów zajmujących się walką z koronawirusem. Produkty z tej serii oferują wielokanałowy przesył obrazu, rozproszoną architekturę oraz łączność z siecią Wi-Fi, a tym samym zwiększają prędkość przesyłania danych, umożliwiają szybsze podejmowanie decyzji i zapewniają profesjonalistom większą wydajność i bezpieczeństwo. Kamery FLIR z serii A400/A700 zaprojektowane zostały w dwóch konfiguracjach, które pozwalają lepiej spełniać wymagania w konkretnych zastosowaniach. Konfiguracja inteligentnego czujnika (Smart Sensor) zalecana do mierzenia podwyższonej temperatury ciała oferuje zarówno zaawansowane narzędzia pomiarowe, jak i alarmy w rozproszonej architekturze, aby umożliwiać szybsze podejmowanie kluczowych decyzji. Konfiguracja strumieniowania obrazów (Image Streaming) zapewnia możliwość wielokanałowego przesyłania obrazu termicznego, pomagając tym samym w optymalizacji kontroli procesu, usprawnieniu zarządzania jakością i rozpoznawaniu potencjalnych awarii, które mogłyby prowadzić do zatrzymania linii produkcyjnej. Użytkownik może zaprojektować swoje urządzenie, wybierając konfigurację inteligentnego czujnika lub strumieniowania danych, decydując się na korpus kamery A400 albo A700, zależnie od pożądanej rozdzielczości, a następnie dodaje obiektyw i inne dodatkowe akcesoria potrzebne dla danego zastosowania. Kamery FLIR A400/A700 w wersji inteligentnego czujnika termicznego (Thermal Smart Sensor) i strumieniowania obrazu termicznego (Thermal Image Streaming) są obecnie w sprzedaży na całym świecie u partnerów dystrybucyjnych produktów firmy FLIR.

Więcej informacji: www.flir.eu/instruments/a400-a700-series/

Zmiana terminu targów ITM Industry Europe

Obecna sytuacja w Polsce i na świecie dotyka każdego z nas i ma bezprecedensowy wpływ na wszystkie gałęzie gospodarki, w tym także przemysł maszyn i nowych technologii. Niestety w sytuacji niepewności związanej z dalszym rozwojem epidemii koronawirusa i wpływu czynników losowych na naszą codzienną pracę zarówno MTP, jak i partnerzy targów mogą mieć trudności w organizacji największego wydarzenia przemysłowego w Polsce w planowanym kształcie i rozmachu. Dlatego zarówno w trosce o bezpieczeństwo wystawców i zwiedzających, jak i biznesowej jakości organizowanego wydarzenia organizator podjął trudną decyzję o przełożeniu targów ITM Industry Europe na 3-6 listopada br. Jednocześnie ma nadzieję, że nowa data, którą proponuje w oparciu o konsultacje oraz zmodyfikowany kalendarz europejskich wydarzeń, będzie biznesowym kick-offem dla całej branży. Obecną sytuację postrzegamy również jako okazję do zrealizowania ciekawych pomysłów, wymiany idei, nawiązania wartościowych kontaktów, a w efekcie – ożywienia całego rynku.

Pracownicy MTP są głęboko przekonani, że czas dzielący nas od targów ITM Industry Europe wykorzystają do stworzenia jeszcze wartościowszej biznesowo, atrakcyjnej merytorycznie i opłacalnej dla wszystkich uczestników imprezy. I już teraz gorąco zachęcają do wpisania listopadowego terminu wydarzenia do Państwa kalendarzy.

Więcej informacji: www.itm-europe.pl

Podsumowanie wyników Grupy Apator SA za cztery kwartały 2019 roku

10marca w centrum Warszawy odbyła się konferencja prasowa Grupy Apator, na której przedstawiciele firmy omówili wyniki finansowe spółki za cztery kwartały 2019 roku oraz perspektywy finansowe i rozwojowe na 2020 rok.

Grupa Apator to dynamiczna grupa kapitałowa, w której skład wchodzi kilkanaście spółek zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Jest pionierem we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań technicznych. Apator jest jedną z wiodących firm na rynku w obszarze aparatury łączeniowej oraz pomiarowej, a także systemów IT. Na marcowej konferencji przedstawiciele firmy poinformowali, że w 2019 roku odnotowała blisko 880 mln zł przychodów ze sprzedaży, co stanowi ponad 4-proc. wzrost w stosunku do 2018 roku. Apator spodziewa się w 2020 r. „zdecydowanie wyższych” przychodów niż w 2019 roku i przyjmuje optymistyczne założenia co do poziomu marż. Prezes firmy Mirosław Klepacki poinformował w trakcie konferencji: – Zdecydowaliśmy, że nie będziemy publikować prognozy na ten rok, ale spodziewamy się wartości zdecydowanie większej niż w 2019 roku. Spółka spodziewa się też poprawy uzyskiwanych marż. – W dalszym ciągu w segmencie gazu jest duży optymizm i jesteśmy pewni, że się poprawimy. W segmencie energii elektrycznej zakładam spory progres – wskazał prezes.

Zaznaczył też, że niewiadomą pozostają trendy cenowe. Jednak jego zdaniem spadek spowodowany był głównie wejściem chińskich podmiotów na rynki Europy Środkowo-Wschodniej. W planach firmy na 2020 rok są między innymi spore inwestycje w automatyzację procesów produkcyjnych mające na celu oczywiście wzrost produkcji. W kontekście obecnej sytuacji na rynku i panującej epidemii koronawirusa przedstawiciele firmy deklarują, że podejmują wszelkie możliwe działania, aby dostosować działania Grupy do panujących warunków i zapewnić pracownikom najwyższe bezpieczeństwo i komfort pracy.

Więcej informacji: www.apator.com/pl

Czyszczenie przemysłowe – wsparcie procesu produkcji

Ormonde od wielu lat wspiera procesy produkcyjne w różnych branżach przemysłowych. Ciągle doskonaląc technologię, przez cały czas wspiera klientów w celu osiągnięcia maksymalnej sprawności operacyjnej w procesach produkcyjnych. Firma zapewnia szerokie wsparcie w obszarach utrzymania ruchu, facility managment oraz usługach środowiskowych. Nieustannie wdraża najnowocześniejsze rozwiązania, które usprawniają procesy technologiczne oraz zwiększają bezpieczeństwo. Poprzez doradztwo techniczne wspomaga klientów w zakresie doboru najlepszego, dedykowanego dla nich rozwiązania. Odpowiednio dobrane technologie przyczyniają się do poprawy efektywności procesów oraz niezawodności urządzeń.

Bezpieczeństwo jest dla Ormonde zawsze najważniejsze. Firma każdorazowo przeprowadza procedurę oceny ryzyka, dobierając na jej podstawie odpowiednie środki. Stałą praktyką w naszej pracy jest także profilaktyka. Do maksimum staramy się niwelować możliwość wystąpienia sytuacji niebezpiecznych. Zespół doradców, bazując na wiedzy technicznej i doświadczeniu zdobytym podczas wielu realizacji, doradzi, przeprowadzi analizę i dobierze optymalne rozwiązanie w zakresie czyszczenia hydrodynamicznego, czyszczenia za pomocą próżni, czyszczenia ultradźwiękowego, usług środowiskowych lub zarządzania zakładem przemysłowym.

Więcej informacji: www.ormonde.eu/pl/

PRZEMYSŁOWA WIOSNA, czyli Przemysłowa Jesień

W trosce o bezpieczeństwo gości, wystawców, zwiedzających i pracowników kieleckiego ośrodka oraz mieszkańców regionu w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju Zarząd Targów Kielce podjął decyzję o przeniesieniu terminu Przemysłowej Wiosny na wrzesień 2020 roku.

Sytuacja na świecie związana z pandemią koronawirusa ma ogromny wpływ nie tylko na życie i zdrowie tysięcy ludzi, ale także na globalną gospodarkę. Trudno wyrokować, jak to, co wydarzyło się w Chinach, a także kwarantanny i stany wyjątkowe w poszczególnych państwach wpłyną na przemysł, ale, analizując choćby podejście wystawców Targów spod znaku STOM, można wywnioskować, że jesienią możemy liczyć na potężny ruch w branży. Ponad 80% wystawców, którzy mieli się pojawić podczas Przemysłowej Wiosny, deklaruje swój udział w targach w nowym jesiennym terminie. Główną zaletą tego cyklu wystaw było to, że wystawcy mieli szanse zaprezentować swoje nowości w zasadzie na samym początku roku. Biorąc pod uwagę, że cały targowy świat zamarł w związku z pandemią, zaplanowana od 22 do 24 września Przemysłowa Jesień i tak będzie jednym z pierwszych wydarzeń przemysłowych w Europie. W skład cyklu wchodzą: Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL, Obróbki Blach i Cięcia STOM BLECH & CUTTING, Laserów i Technologii Laserowych STOM-LASER, Salon Robotyki Przemysłowej STOM-ROBOTICS, Międzynarodowe Targi Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa SPAWALNICTWO, Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-STOM, Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER, Targi Technologii Antykorozyjnych oraz Ochrony Powierzchni EXPO-SURFACE, Targi Elektroniki i Automatyki TEiA oraz Targi Wirtualizacji Procesów WIRTOPROCESY a także DNI Druku 3D. Szerokie spektrum wydarzeń pozwoli zaprezentować swoją ofertę wystawcom z wielu branż. W ubiegłym roku wystawy te odwiedziło niemal 17 tysięcy osób.

Więcej informacji: www.targikielce.pl/stom-tool

Techniczne szkolenia ON-LINE – z EMT-Systems to możliwe!

Centrum Szkoleń Inżynierskich EMT-Systems zaprasza na interaktywne, pełnowartościowe, zdalne szkolenia techniczne. W ciągu ostatnich tygodni firma przeniosła część swoich szkoleń na platformy edukacji zdalnej i wdrożyła zupełnie nowe procesy realizacji kursów. Powstało profesjonalne studio webinarowe z kamerami transmitującymi obraz pracy maszyn i urządzeń z laboratoriów szkoleniowych. Uczestnikom udostępniane jest niezbędne oprogramowanie, wykorzystuje się również symulatory, cyfrowe bliźniaki i zaawansowane dzielenie ekranu umożliwiające monitoring pracy. Kursanci mają stały kontakt z prowadzącymi i w każdym momencie mogą zawadać pytania.

Na chwilę obecną powołano aż 27 kursów on-line, obejmujących m.in.: programowanie sterowników logicznych SIEMENS SIMATIC S7-300/400/1200/1500, SIEMENS Safety Integrated, SIMATIC PCS7, CoDeSys, HMI, roboty przemysłowe ABB, FANUC i KUKA, NX CAD, bezpieczeństwo maszyn, hydraulikę siłową, pneumatykę przemysłową czy programowanie obrabiarek CNC. Kursy prowadzone są zarówno w języku polskim, jak i angielskim. EMT-Systems organizuje także bezpłatne eksperckie webinary, obejmujące najpopularniejsze zagadnienia szkoleniowe.

Nową odsłonę on-line mają również cykliczne warsztaty techniczne EMT-TOUR. Są to spotkania świata przemysłu i branży technicznej z całego kraju, mające na celu szerzenie dobrych praktyk produkcji i utrzymania ruchu. Warsztaty odbywają się raz w mięsiącu w siedzibie EMT-Systems w Gliwicach, jednak aktualnie prowadzone są zdalnie. Pierwsza odsłona warsztatów on-line przyciągnęła blisko 100 uczestników. Czasopismo „Utrzymanie Ruchu” jest patronem medialnym wydarzenia.

Więcej informacji: www.emt-systems.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij