Firma TriboTec będąca dostawcą profesjonalnych systemów centralnego smarowania rozszerzyła swoją ofertę o smarownice jednopunktowe. Są to nowoczesne smarownice z napędem elektromechanicznym zasilanym z baterii.

Smarownice jednopunktowe

Firma TriboTec będąca dostawcą profesjonalnych systemów centralnego smarowania rozszerzyła swoją ofertę o smarownice jednopunktowe. Są to nowoczesne smarownice z napędem elektromechanicznym zasilanym z baterii. Dzięki niemu smarownica wtłacza stałą dawkę w określonym czasie. Minimalizowane są przy tym podstawowe niedogodności smarownic z napędem gazowym i sprężynowym: wpływ temperatury otoczenia oraz ciśnienia zwrotnego w punkcie smarowania.

Występują w dwóch odmianach Classic - z sygnalizacją błędu oraz Elite z sygnalizacją błędu i dodatkową sygnalizacją pracy. Smarownice Classic mają pojemność 150 ml a Elite 150 lub 250 ml. Smarownice mogą być dostarczane z pustymi zbiornikami i wtedy można je napełniać wybranymi smarmi, w tym smarami specjalnymi.

W obu typach smarownic można nastawić okres opróżniania zasobnika w zakresie od 1 do 12 miesięcy. Pozwala to na dopasowanie dawki smaru do zapotrzebowania konkretnego węzła tarcia.
Po tym okresie należy jedynie wymienić baterię i zbiornik oraz uzupełnić go odpowiednim smarem. Smarownicę można użytkować wielokrotnie nawet do 8 lat.

Opróżnienie zbiornika lub zwiększony opór tłoczenia świadczący o możliwym zablokowaniu punktu smarowania sygnalizowany jest czerwoną diodą.

Smarownice mogą one być stosowane tam, gdzie nie ma uzasadnienia budowy pełnego systemu smarowania z powodu niewielkiej liczby punktów smarowania lub dużych odległości pomiędzy nimi.

Smarownice mogą być stosowne także w strefach zagrożenia wybuchem (posiadają ATEX).

Nazwa firmy:
TriboTec Polska Sp. z o.o.

tel. (71) 3609 600

e-mail: tribotec@tribotec.pl

www: http://www.tribotec.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij