Rittal prezentuje proste w montażu rozwiązania szaf, w ramach systemu modułowego Ri4Power. Dzięki wysokim stopniom ochrony ta innowacja nadaje się doskonale do zastosowania w trudnych warunkach pracy.

Rozdzielnice instalacyjne ISV

Szafy ISV mogą być stosowane zarówno jako wolnostojące, jak i przystosowane do montażu ściennego. Szafy do rozdziału mocy firmy Rittal powstały w oparciu o standardowe produkty z serii TS 8 oraz obudowy AE do montażu ściennego. Oznacza to, że ze standardowego asortymentu można wybrać zarówno szafy ze stali nierdzewnej, jak i szafy z blachy stalowej z powłoką malarską.

Ponadto szafy ISV spełniają następujące wymagania w zakresie stopnia ochrony: TS 8 posiadają stopień ochrony IP55, a obudowy AE – IP66. W celu instalacji wymaganych podzespołów dostępne są specjalne wbudowane moduły. Jednostki tych modułów składają się z poszczególnych zestawów, które można w prosty sposób szybko zamontować na ramie wsporczej. Rozmiary modułów są dostosowane do jednostek wysokości (U) równych 150 mm oraz jednostek szerokości równych 250mm. Poziomy montażowe o regulowanej głębokości umożliwiają łatwe dopasowanie położenia urządzeń do wycięć w pokrywach, co pozwala uniknąć kosztownych konstrukcji specjalnych.

Dostępne są dopasowane moduły rozszerzeń dla rozłączników z bezpiecznikami serii NH o rozmiarach od NH 00 do NH 3. Wykorzystanie nowych wyłączników mocy umożliwia instalację rozdzielnic firm ABB, Eaton, Schneider Electric i Siemens dla prądów znamionowych do 630 A, w modułach o zaledwie dwóch różnych rozmiarach. Pokrywa każdego modułu posiada mocowania umożliwiające szybki demontaż. Można ja też zaopatrzyć w plomby.

Inną zaletą konstrukcji jest zdejmowana rama wsporcza ramy dystrybucyjnej. Umożliwia wyjmowanie wszystkich urządzeń. Pozwala również na ergonomiczne i proste wykonanie okablowania na zewnątrz szafy. Po zakończeniu montażu okablowania rama wsporcza ze wszystkimi urządzeniami może być łatwo zainstalowana wewnątrz szafy i zabezpieczona za pomocą śrub. Aby obniżyć koszty, rama wsporcza zawiera tylko te podpory, które są rzeczywiście niezbędne.

Producent uniknął stosowania stanowiących często przeszkodę rozpórek prfilowanych, zapewniając elastyczność umożliwiającą łatwą rozbudowę. Użytkownik uzyskuje przez to więcej miejsca dostępnego dla instalacji dodatkowych urządzeń oraz osprzętu. Przy wykorzystaniu nowych modułów o szerokości 750 mm (3 jednostek szerokości) można zainstalować dużą liczbę urządzeń, stosując przy tym niewiele akcesoriów montażowych.

Nazwa firmy:
Rittal Sp. z o.o.

tel. (22) 310 06 00

e-mail: rittal@rittal.pl

www: http://www.rittal.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij