Podkładki Nord-Lock X-series to skuteczna metoda zabezpieczeń połączeń śrubowych, łącząca efekt blokującego działania klina z umiejętnie zintegrowanym efektem sprężyny, pozwalająca osiągać ich maksymalne bezpieczeństwo.

Podkładki Nord-Lock X-series: nowa era bezpiecznych połączeń śrubowych

Podkładki Nord-Lock X-series to skuteczna metoda zabezpieczeń połączeń śrubowych, łącząca efekt blokującego działania klina z umiejętnie zintegrowanym efektem sprężyny, pozwalająca osiągać ich maksymalne bezpieczeństwo.

Jak to działa?
Podkładka Nord-Lock X-series składa się z dwóch pierścieni, z których każdy na jednej ze swych powierzchni posiada promieniowo nacięte ząbki, a na drugiej nacięcia w kształcie klinów, a jej skuteczność oparta jest na napięciu, a nie na tarciu.

Podczas skręcania, podkładki ulegają spłaszczeniu, a promieniowo nacięte ząbki wbijają się w powierzchnie materiału. Kąt nachylenia α jest większy od kąta wzniosu linii śrubowej gwintu β. Efekt blokującego działania klina zapobiega odkręcaniu się połączenia śrubowego podczas wibracji.
Efekt sprężyny (Fs) przeciwdziała osiadaniu połączenia śrubowego. Dzięki temu unikalnemu rozwiązaniu zapobiegamy zmianom napięcia wstępnego na połączeniu. W trakcie eksploatacji maszyn i urządzeń różne siły oddziaływają na połączenie śrubowe w tym wibracje i obciążenia dynamiczne. Występuje również osiadanie i relaksacja naprężeń. Podkładki Nord-Lock X-series skutecznie sobie z tym radzą, utrzymując napięcie wstępne połączenia śrubowego na wymaganym przez konstruktorów poziomie.

Nowa generacja podkładek

  • Efekt blokującego działania klina zapobiega samoczynnemu luzowaniu połączenia śrubowego
  • Elastyczna rezerwa kompensująca luzy powstałe przy osiadaniu
  • Szybki i łatwy montaż i demontaż przy użyciu standardowych narzędzi.

Nazwa firmy:
Nord Lock Poland Sp. z o.o.

tel. +48 22 101 20 95

e-mail: info@nord-lock.pl

www: http://www.nord-lock.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij