Przenośna nagrzewnica indukcyjna IH025 Volcano firmy Simatec to idealne rozwiązanie do nagrzewania łożysk.

Nagrzewnica indukcyjna IH025 Volcano

Nagrzewnica indukcyjna IH025 Volcano prosty, szybki i czysty sposób umożliwia podgrzanie łożysk tocznych oraz innych elementów stalowych do żądanej temperatury. Jej niewielka waga – 3,5kg oraz specjalny uchwyt w celu łatwego przenoszenia zapewnia doskonałą mobilność tego urządzenia. Dzięki temu nie ma potrzeby przemieszczania łożysk od węzła do miejsca w którym jest nagrzewnica, lecz to nagrzewnicę można łatwo przenieść w dowolne miejsce i podłączyć do gniazdka zwykłą wtyczką 220V.

IH025 Volcano nagrzewa elementy z minimalną średnicą wewnętrzną 20mm, maksymalną średnicą zewnętrzną 160mm i ciężarze do 10kg. Posiada regulację mocy od 20 do 100%. Dzięki temu, ustawiając siłę grzania na poziomie 60-80%, uzyskuje się optymalny efekt równego nagrzewania się łożyska na całej jego powierzchni - ciepło przekazywane jest przez pierścień wewnętrzny, bo to ten element jest w kontakcie z nagrzewnicą. Urządzenie jest bardzo ciche podczas pracy, a łożysko o wadze 5kg do temperatury 110°C nagrzeje w czasie poniżej 4 minut.

Nie występuje ryzyko przegrzania łożyska – ustawiana jest żądana temperatura, następnie na pierścień wewnętrzny przytwierdza się czujnik temperatury, który na bieżąco pokazuje aktualną temperaturę łożyska na wyświetlaczu. Sygnał dźwiękowy informuje o zakończeniu pracy i od tego momentu  temperatura jest tylko podtrzymywana – jeśli spadnie np. do 105°C, wówczas nagrzewnica podgrzewa do 110°C i ponownie zakańcza pracę.

Producent zadbał o odpowiedni system chłodzenia urządzenia, montując 2 wentylatory na spodzie nagrzewnicy, co zapobiega jej przegrzaniu i zapewnia długą żywotność.

W zestawie znajduje się czujnik temperatury, para rękawic ochronnych, kabel zasilający, instrukcje oraz torba na ramię.

Nazwa firmy:
Simatec Ag

tel. +41 (0)32 636 50 00

e-mail: welcome@simatec.com

www: https://simatec.com/


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij