V konferencja „Lean Management w Praktyce” organizowana przez Instytut Doskonalenia Produkcji Verbis to jedno z największych ogólnopolskich wydarzeń branżowych z zakresu praktycznego zastosowania metod filozofii Lean Manufacturing w przedsiębiorstwach z sektora produkcyjnego, jak i usługowego.

Zainteresowanie tegoroczną konferencją było ogromne, jednak sala w kopalni Guido w Zabrzu, w której odbywała się wiosenna edycja wydarzenia, zdołała pomieścić tylko ok. 200. Na poziomie 320 m pod ziemią spotkali się zarządzający firmami, działami produkcyjnymi i administracyjnymi, specjaliści Lean Management oraz wszyscy zainteresowani odchudzaniem procesów i eliminacją działań nieprzynoszących wartości dodanej.

Podczas pierwszego dnia konferencji Piotr Kotlarek z firmy Pesa opowiadał o Leanie bez linii produkcyjnej  na przykładzie zakładów Pesa w Bydgoszczy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wystąpienia Piotra Kruczka z firmy 3M o budowaniu kultury Lean poprzez Lean Management System oraz Pawła Kryszaka z firmy Dysten, który zatytułował swoją prelekcję „Polska – Niemcy 4:0”. Odpowiedzią na głosy uczestników poprzedniej edycji wydarzenia był panel dyskusyjny pt. „Rola warsztatów i szkoleń we wdrażaniu Lean w małych firmach/zespołach” prowadzony przez Tomasz Króla z IDP.

„Business Model Canvas – wdrożenia Lean w firmie produkcyjnej” to tytuł wystąpienia otwierającego drugi dzień konferencji. Swoimi spostrzeżeniami w tym zakresie na przykładzie firmy Strautmann podzielił się Michał Gotlib. Różnicom pomiędzy pokoleniem post-PRL i dziećmi smartfonów przyjrzał się Mirosław Włodarczyk z firmy NAVO, a o szczupłej obsłudze ciężarówek w wystąpienia pt. „Piwo nie lubi czekać” opowiadał Artur Kijanka z Kompanii Piwowarskiej. Jako ostatni temat „Situational 3E Lean” zaprezentował Mark Forkun. Wzorem poprzednich edycji oba dni konferencji zakończone były praktycznymi warsztatami.

www.instytutdp.com


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij