Od 27 do 29 maja trwały w Kielcach targi PLASTPOL. Na jednej z najważniejszych wystaw przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy w Europie spotkało się 750 firm z ponad 30 państw z całego świata i ponad 17 tysięcy zwiedzających.

Na tle rynku europejskiego polskie firmy z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych prezentują się wyjątkowo dobrze. Według danych Stowarzyszenia PlasticsEurope zapotrzebowanie na tworzywa wzrosło w porównaniu z rokiem ubiegłym o ponad 3% i przekroczyło 2,9 mln ton. Ta wielkość stanowi ok. 6,3% zużycia tworzyw w Europie i stawia Polskę na szóstym miejscu po Niemczech, Włoszech, Francji, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Optymizm i dynamikę branży potwierdza zainteresowanie firm XVIII Międzynarodowymi Targami Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, które w tym roku odbywały się od 27 do 29 maja. Na jednej z najważniejszych wystaw przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy w Europie spotkało się 750 firm z ponad 30 państw z całego świata i ponad 17 tysięcy zwiedzających.

Targi Kielce to najlepsze miejsce w tej części Europy, gdzie można zobaczyć najnowocześniejsze technologie. Na wystawie pojawili się przedstawiciele wszystkich grup branży, a zatem dystrybutorzy, firmy tworzywowe czy producenci maszyn z Czech, Niemiec, USA, Szwecji, Belgii, Włoch, Indii, Chin, Ukrainy, Hiszpanii, Słowenii, Tajwanu, Belgii, Austrii, Egiptu, Szwajcarii, Turcji, Japonii, Portugalii, Arabii Saudyjskiej, Węgier, Francji, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Luksemburga, Izraela, Łotwy, Holandii, Słowacji, Korei Południowej i Polski.

Z roku na rok powierzchnia targów staje się coraz większa. Wystawa zajmuje aż sześć wypełnionych po brzegi hal wystawienniczych, w tym najnowocześniejszy obiekt targowy w Polsce. Na stoiskach prezentowane są maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw, formy i narzędzia wykorzystywane w branży, tworzywa sztuczne, komponenty, technologie recyklingu oraz zastosowania systemów informatycznych w przetwórstwie tworzyw, rozwiązania technologiczne oraz gotowe produkty. Można obejrzeć całe linie technologiczne i proces przetwórczy produktów.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij