9 października w Poznaniu odbyło się seminarium „Efektywne zarządzanie produkcją z wykorzystaniem systemów informatycznych”. Jego uczestnicy dowiedzieli się m.in., jak systemy klasy MES wspierają zarządzanie produkcją i umożliwiają obniżenie kosztów.

9 października w Poznaniu odbyło się seminarium „Efektywne zarządzanie produkcją z wykorzystaniem systemów informatycznych”. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się, jak systemy klasy MES (Manufacturing Execution System) wspierają zarządzanie produkcją i umożliwiają obniżenie kosztów. Poznali także odpowiedź na pytanie: w jaki sposób wyeliminować koszty wynikające z błędnych wskaźników produkcyjnych, nierejestrowania strat zasobów czy nieprawidłowego planowania produkcji w systemie ERP.

Prelegenci omówili również różnice między systemami MES i ERP oraz zakres, w jakim mogą je uzupełniać i wspierać. Szerokie zastosowanie rozwiązań klasy MES w przemyśle spowodowało, że w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele kadry zarządzającej produkcją z różnych branż m.in. automotive, drzewnej, tworzyw sztucznych, metalowej.

Organizatorem warsztatów była firma Smart Project - oficjalny przedstawiciel MPDV Mikrolab GmbH - jednego z wiodących dostawców systemów klasy MES. Partnerem przedsięwzięcia była Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa, a "Utrzymanie Ruchu" objęło patronat medialny nad tym wydarzeniem.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij