22 stycznia w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych w Warszawie odbyła się kolejna edycja konferencji "Optymalizacja zużycia energii i kosztów działalności firmy produkcyjnej”.

22 stycznia w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych w Warszawie odbyła się kolejna edycja konferencji "Optymalizacja zużycia energii i kosztów działalności firmy produkcyjnej”.

Temat oszczędności zużycia energii w przemyśle z roku na rok nabiera na aktualności i staje się priorytetem dla zakładów produkcyjnych korzystających z ogromnych jej zasobów.

Podczas tegorocznego spotkania do współpracy eksperckiej zaproszono: dra Andrzeja Kassenberga z Instytutu na rzecz Rozwoju, dr hab. inż. Hannę Żakowską z Instytutu Badawczego COBRO, Małgorzatę Bednarek z Kaizen Institute Consulting Group Ltd., Mirosława Semczuka z Izby Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii, Marka Amrozego z Narodowej Agencji Poszanowania Energii oraz Wojciecha Stawianego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Konferencja rozpoczęła się od przedstawienia planów programowych Polski niskoemisyjnej, które mają być zrealizowane do 2050 roku. Słowo w tej sprawie zabrał dr Kassenberg. Kolejną prelekcję z zakresu opakowań  w zarządzaniu i redukcji kosztów przedsiębiorstwa poprowadziła dr Hanna Żakowska. Kaizen metodą na optymalizację kosztów działalności przedsiębiorstwa, to zakres prelekcji jaką wygłosiła Małgorzata Bednarek z Kaizen Institute.

Ostatni panel poświęcony był w całości; polityce energetycznej, przepisom unijnym - o których mówił Mirosław Sawczuk – programom poprawy efektywności energetycznej – tu głos zabrał przedstawiciel NAPE – działaniom Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kontekście efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii.

W roli Partnerów pojawili się: Enspirion, który przedstawił gościom działanie usługi redukcji mocy.
Robert Duszka z firmy NMG Sp. z o.o. opowiedział o aktywnym zarządzaniu procesami produkcyjnymi i energochłonnością.

Ze strony firmy Modus prelekcję poprowadziła Mariola Sawczuk. Wykład poświęcony był audytowi energetycznemu w przedsiębiorstwach produkcyjnych.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij