25 lutego 2015 r. we Wrocławiu odbyła się konferencja techniczna „Automatyzacja w zakładach produkcyjnych”, zorganizowana przez firmę Axon Media Group, specjalizującą się w organizacji spotkań biznesowych.

 

W wydarzeniu uczestniczyło ponad 80 słuchaczy zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy, poznawaniem nowinek technologicznych i rozwiązań wpisujących się w trend Industry 4.0, wśród nich: właściciele firm produkcyjnych, dyrektorzy, kierownicy linii produkcyjnych, inżynierowie produkcji, kierownicy ds. technicznych oraz automatycy, energetycy, elektrycy, specjaliści ds. zakupów.

Goście reprezentowali m.in. takie gałęzie przemysłu, jak: paliwowo-energetyczna, chemiczna, elektroniczna, elektrotechniczna, motoryzacyjna, spożywcza oraz farmaceutyczna.

Bogaty program konferencji zapewnili eksperci z firm oferujących rozwiązania dla sektora produkcji, którzy dzielili się swoją wiedzą podczas prelekcji, a następnie w rozmowach kuluarowych.

Tematy prelekcji:

 

  • IO-Link: Proste i efektywne okablowanie maszyn i urządzeń – Szymon Gumółka, Balluff
  • Kamery termowizyjne dla przemysłu i automatyzacji – Paweł Rutkowski, Kamery IR (FLIR Systems)
  • Reach 4 Robotics: Robotyzacja linii produkcyjnych – Przemysław Degórski, WObit
  • Sterowanie maszynami przemysłowymi z wykorzystaniem platformy automatyzacji Sysmac oraz zintegrowanym systemem wizyjnym – Fumio Adam Okazaki i Michał Osiecki, Omron Electronics
  • Nowe rozwiązania z zakresu oczujnikowania i systemów bezpieczeństwa – Patryk Zalewski, Turck
  • Kiedy robotyzacja się opłaca? – Mariusz Kijowski i Maciej Słowiński, ASTOR
  • Rozwiązania współczesnej automatyki w zadaniach modernizacji, optymalizacji, komunikacji, użytkowania i bezpieczeństwa maszyn – Mariusz Jabłoński, SIMLOGIC.
  • Innowacyjne, liniowe napędy pneumatyczne. Niestandardowe rozwiązania – case study – Tomasz Rzeźnik, Pneumat System
  • Zespalanie i modernizacje maszyn – wymagania prawa krajowego i wspólnotowego – Arkadiusz Maciaś, PROFEN

 

Podsumowaniem konferencji był panel dyskusyjny, podczas którego zaproszeni eksperci wypowiadali się na temat wydarzeń ostatnich lat najbardziej przełomowych dla rozwoju automatyzacji w Polsce i na świecie oraz w jakich obszarach produkcji można w najbliższym czasie spodziewać się największych zmian, które przyniosą wymierne korzyści zakładom produkcyjnym.

Po konferencji odbyły się warsztaty zorganizowane przez firmę Omron Electronics, w których uczestniczyło 20 osób. Było to interesujące szkolenie, podczas którego eksperci prezentowali rozwiązania oferowane przez firmę, odpowiadali na bardzo szczegółowe pytania, wskazywali rozwiązania problemów, z jakimi borykają się firmy reprezentowane przez uczestników warsztatów.

A jak wydarzenie oceniają przedstawiciele firmy Omron Electronics? – Udział w warsztatach był dla nas nowym doświadczeniem – jak zgodnie stwierdziliśmy: bardzo udanym. Przede wszystkim pozwolił na pogłębienie merytoryczne tematu. Dzięki temu, że mieliśmy do dyspozycji 1,5 godziny, mogliśmy przedstawić symulacje użycia produktów w przykładowym zastosowaniu.

Grupę dwudziestu uczestników stanowiły osoby rzeczywiście zainteresowane dyskusją, poszukujące określonych rozwiązań. Swobodna atmosfera umożliwiła bezpośredni kontakt z uczestnikami i partnerską wymianę doświadczeń. Jesteśmy przekonani, że był to owocnie spędzony czas dla wszystkich: zarówno dla uczestników, jak i dla nas. Zdecydowanie będziemy brali udział w tego typu akcjach w przyszłości – tak podsumowują warsztaty eksperci z firmy Omron Electronics.

Opinie o konferencji są bardzo pochlebne zarówno ze strony uczestników, jak i ekspertów. Uczestnicy chwalili ciekawą tematykę prelekcji, możliwość poszerzania wiedzy, rozwiązywania palących problemów podczas rozmów z ekspertami, natomiast eksperci – profesjonalną organizację konferencji, możliwość nawiązywania kontaktów biznesowych.

– Moje wrażenia z konferencji? Prezentacje wszystkich firm były interesujące i wniosły bardzo wiele ciekawych wątków na tematy bliższe lub dalsze automatyce i automatyzacji firm. Bardzo ciekawa była również koncepcja konferencji, dzięki której większość firm przedstawiała swoje produkty pod kątem praktycznego ich wykorzystania w przedsiębiorstwach i realnych finansowych korzyści z tego płynących – mówi Maciej Szarpak z PPF Hasco-Lek SA.

A jakie korzyści z udziału w konferencji podkreślają uczestnicy? – Zapoznanie się z nowymi technologiami, o których wcześniej nie słyszałem lub nie widziałem ich w praktycznym zastosowaniu. Nawiązanie nowych kontaktów z firmami, które mam nadzieję zaowocują współpracą w niedalekiej przyszłości. Możliwość szczegółowych rozmów z przedstawicielami firm na temat rozwiązania problemów, które napotkaliśmy z ich produktami oraz na temat praktycznego zastosowania ich nowych produktów w naszym przedsiębiorstwie – to opinia Macieja Szarpaka z PPF Hasco-Lek SA.

Podobne zdanie ma Piotr Podlejski z LG Electronics Wrocław: – Ciekawa oferta, przedstawiona w interesującej formie. Ciekawe projekty, technologie. Cenny kontakt do firm oferujących prezentowane rozwiązania i produkty.

– Bardzo dziękuję za przeprowadzoną konferencję. Chciałbym przede wszystkim podkreślić, że nowatorskie rozwiązania w formule tego spotkania niosą wiele korzyści zarówno dla uczestników, jak i prelegentów. Oby tak dalej – podsumowuje konferencję Mariusz Kijowski, ekspert z firmy ASTOR.

Organizator konferencji, firma Axon Media Group serdecznie zaprasza do rejestracji online na kolejne spotkania, zaplanowane w różnych miastach Polski. Najbliższe odbędzie się już 26 marca w Katowicach i poświęcone będzie tematyce instalacji elektrycznych niskiego i średniego napięcia.

Fragmenty dyskusji podczas panelu eksperckiego zostaną zamieszczone na stronie internetowej organizatora.

 

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij