Przewody chainflex do silników 6/ 10 kV w płaszczu zewnętrznym z PUR do systemów zasilania o maksymalnej długości 1000 metrów.

Firma igus specjalizująca się w tworzywach sztucznych "motion plastics" do zastosowań ruchomych opracowała nowy przewód chainflex do średniego napięcia CFCRANE.PUR do bardzo długich skoków, na przykład w urządzeniach dźwigowych. Przewody do silników z tej serii charakteryzują się między innymi wysoką elastycznością i odpornością na olej. Jako rozwiązanie do modernizacji lub projektów specjalnych, igus oferuje nową serię przewodów dostępnych z magazynu.

W sektorze dźwigowym i transportu wewnętrznego instalacje stają się coraz większe i pracują z większą dynamiką przez 24 godziny na dobę. Oznacza to, poza jeszcze większym zapotrzebowaniem energetycznym, rosnące wymagania dla stosowanych elementów, które muszą wytrzymywać jeszcze większe obciążenia przez 365 dni w roku. Do projektów tego rodzaju, firma igus opracowała serię przewodów chainflex CFCRANE.PUR uzupełniającą niskoszumowe e-prowadniki rolkowe o niskiej ścieralności. Zostały one przygotowane szczególnie z myślą o bardzo długich skokach nawet do 1000 metrów. Nowy, średnionapięciowy kabel CFCRANE.PUR do napięć 6/10 kV może być używany do zastosowań wewnątrz budynków i poza nimi, dzięki specjalnej strukturze przewodnika, a także kombinacji użytych materiałów. Nowy przewód CFCRANE.PUR ma średnicę nawet o 20 procent mniejszą, niż konwencjonalne przewody do silników.

Specjalny przewód z gwarancją na okres 36 miesięcy, dostępny z magazynu

Przewody z nowej serii zostały opracowane do promienia gięcia podczas ruchu w e-prowadnikach na poziomie 10x średnica Ich trwałość została potwierdzona w laboratorium testowym firmy igus, podobnie jak dla wszystkich 1244 przewodów chainflex dostępnych z magazynu, przez okres 36 miesięcy. "Jeśli klient pilnie potrzebuje przewodów do wymiany istniejących systemów, nie musi długo czekać", wyjaśnia Rainer Rössel, Szef działu przewodów chainflex w firmie igus. "Ponieważ nowy przewód można zamówić bezpośrednio z naszego magazynu, zostanie on dostarczony w najkrótszym możliwym czasie". Jest to także interesujące w przypadku specjalnych projektów, które igus realizuje za pomocą swojego zespołu konstrukcyjnego. Jeśli, przykładowo, nowa instalacja jest wyposażona w system zasilający w sektorze transportu materiałów masowych lub w morskim sektorze wydobywczym, eksperci firmy igus służą pomocą już na etapie planowania. Ponieważ igus produkuje zarówno e-prowadniki, jak i przewody oraz dostarcza je z jednego źródła, klienci mogą zawsze polegać na pewnych i gotowych do montażu rozwiązaniach.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij