W dniach 10–12.05.2017 r. w Krynicy Zdroju, Instytut Nafty i Gazu – Państwowy Instytut Badawczy wraz z CEC Polska był organizatorem VIII Międzynarodowej Konferencji Naukowo Technicznej Środki Smarowe 2017.

Wśród szeroko dyskutowanej problematyki znalazły się oleje silnikowe, przekładniowe i hydrauliczne. Największym zainteresowaniem cieszyły się referaty zawierające wyniki prowadzonych projektów badawczych, a ożywioną dyskusję wywołały zagadnienia dotyczące monitorowania jakości środków smarowych podczas eksploatacji.

Uczestnikami Konferencji byli zarówno przedstawiciele przemysłu środków smarowych, producenci olejów bazowych, dodatków uszlachetniających, użytkownicy środków smarowych, producenci aparatury badawczej, a także przedstawiciele jednostek naukowych.
Łącznie uczestnicy reprezentowali ok. 40 firm, w tym m.in.: PKN ORLEN S.A., ORLEN Oil Sp. z o.o., ORLEN Południe S.A., LOTOS Oil Sp. z o.o., Grupa LOTOS S.A., Afton Chemical GmbH, Anton Paar Poland Sp. z o.o., Azelis Poland Sp. z o.o., Biesterfeld Chemia Specjalna Sp. z o.o., Brenntag Polska Sp. z o.o., Clariant Polska Sp. z o.o., Croda Poland Sp. z o.o., C.H. Erbsloh Polska Sp. z o.o., EKMA, PPH FAZI Sp. z o.o., FLUKAR Sp. z o.o., Fuchs Oil Corporation (PL) Sp. z o.o., Lanxess, LUBNER, NITROERG S.A., NYNAS Sp. z o.o., PDP Naftochem Sp. z o.o., Silesia Oil Sp. z o.o., Specol Sp. z o.o., Spectro Poland Sp. z o.o., SGS Polska Sp. z o.o.

Naukowy charakter konferencji zapewnili przedstawiciele z 6 jednostek naukowych -  uczelni i instytutów badawczych: Instytutu Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL Sp. z o.o., Instytutu Ciężkiej Syntezy Organicznej „Blachownia”, Instytutu Technologii Eksploatacji - Państwowego Instytutu Badawczego, Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Instytutu Nafty i Gazu – Państwowego Instytutu Badawczego.
Wśród referatów, które według uczestników zasłużyły na miano najciekawszych znalazły się:
•    Zmiana właściwości lepkościowo-temperaturowych roślinnych baz olejowych pod wpływem dodatków funkcjonalnych Pani Elżbiety Rogoś z Instytutu Technologii Eksploatacji – Państwowego Instytutu Badawczego
•    Innowacyjna technologia selektywnego zagospodarowania strumieni węglowodorowych i recyklingu odpadów pochodzenia naftowego Pana Grzegorza Nieradki z firmy Flukar Sp. z o.o
•    PAGs: Suitable Base Stocks for next generation gear oil lubricants Pana Marcela Harhausen z firmy BASF SE
oraz
•    Aprobata OEM jako element konfiguracji oleju smarowego Pana Piotra Niemca z firmy LOTOS Oil Sp. z o.o.

Przedstawiciele naszego Instytutu zaprezentowali 3 referaty:
•    Ocena spektralna procesów zachodzących w czasie badania stabilności termooksydacyjnej środków smarowych autorstwa zespołu interdyscypilnarego w składzie: Wojciech Krasodomski, Magdalena Żółty i Agnieszka Skibińska
•    Środki smarowe a normalizacja Zofii Błaszkiewicz
Eksploatacja układów kogeneracyjnych zasilanych paliwem gazowym – wyzwania i problemy Aleksandra Mazanka i Xymeny Badury.
W Konferencji wzięło udział ponad 100 uczestników z Polski i zagranicy. Jak co roku nasi goście cieszyli się z możliwości wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu branżowym i podkreślali wysoki poziom merytoryczny spotkania. Dziękowali za wspaniałą organizację Komitetowi Organizacyjnemu i zadeklarowali chęć udziału w przyszłorocznej edycji.

Sponsorami tegorocznej edycji Konferencji Środki Smarowe byli:
Główny Partner Technologiczny Konferencji: LOTOS Oil Sp. z o.o.
Platynowy Sponsor: BASF SE
Złoty Sponsor: Orlen Oil Sp. z o. o.
Srebrny Sponsor: NYNAS Sp. z o.o.
Brązowi Sponsorzy: Anton Paar Poland Sp. z o.o., Azelis Poland Sp. z o.o., ORLEN Południe S.A.,
Partnerzy medialni: Przemysł Chemiczny, Nafta-Gaz, Utrzymanie Ruchu.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij