W dniach 15-16 maja odbyły sie Dni Otwarte szczecińskiego oddziału firmy B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.

Zgodnie z bogatym programem wydarzenia odbyło się wiele warsztatów, prezentacji rozwiązań automatyzacji i pokazów produktowych. Wśród przybyłych gości znaleźli się lokalni klienci i partnerzy firmy B&R: seryjni producenci maszyn, firmy integratorskie, studenci, wykładowcy jak i władze Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Dla uczestników Dni Otwartych wydarzenia najbardziej interesujące okazały się nowe technologie: mappVIEW jak i openROBOTICS. Część międzynarodowego działu rozwoju technologii mapp znajduje się w szczecińskiem biurze, dzięki temu odwiedzający mieli okazję do bezpośrednich rozmów  z kierownikiem projektu.

Robot Comau Racer
Organizatorzy zaprezentowali na stanowiskach pokazowych wiele rozwiązań technologicznych, m.in. wspomnianą już koncepcję zintegrowanej robotyki openROBOTICS, która zapewnia synchroniczną pracę robotów i maszyn. Wyspecjalizowani inżynierowie podczas warsztatu przedstawili implementację podstawowych funkcji ruchu robota za pomocą koncepcji mapp Technology.  Pokaz wykonano na przykładzie robota Comau Racer 3, programowanego w środowisku Automation Studio za pomocą bibliotek mapp, przy sterowaniu bezpośrednio z serwonapędu B&R.

Tworzenie wizualizacji, technika napędowa oraz system sterowania dla inteligentych zakładów produkcyjnych
Dni Otwarte były dobrą okazją do zapoznania się również z przełomowymi technologiami wizualizacji mappView wraz z nowymi panelami mobilnymi oraz zaznajomienia się z nowościami z dziedziny sterowania w tym nowej rodziny sterowników PLC X20 Compact-S. Eksperci umożliwili uczestnikom wgląd w tajniki sterowania napędami, pokazując m.in. jak zasymulować dany proces. Zagwarantowali również możliwość praktycznego poznania korzyści rozproszonego systemu  sterowania APROL, docenionego Złotym Medalem podczas targów Automaticon 2017. Prezentacja tego systemu na stacji demonstracyjnej pozwoliła zainteresowanym na zapoznanie się z rzeczywistymi rozwiązaniami, dzięki którym zakłady produkcyjne i maszyny mogą znacznie zyskać na efektywności produkcji.
"Dni Otwarte to wspaniała okazja i wielka szansa dla firm do poznania nowoczesnych rozwiązań automatyzacj i trendów na rynku. Staraliśmy się zaprezentować najnowsze produkty z oferty B&R wraz z praktycznymi zastosowaniami." – tak Dni Otwarte podsumował Dyrektor Regionalny biura B&R w Szczecinie, Piotr Huryń.

Spotkanie zorganizowane w Szczecinie   było doskonałą okazją do bezpośrednich rozmów z inżynierami B&R na codzień mającymi kontakt z innowacyjnymi systemami automatyzacji stosowanymi w przemyśle. Swobodna i kameralna formuła spotkania oraz przyjazna atmosfera stworzona przez pracowników firmy B&R zapewniała gościom nieskrępowany dostęp do wiedzy, a także wymianę doświadczeń i opinii.  "B&R od lat stara się być bardzo blisko klientów, za co jest ceniony na rynku, a Dni Otwarte są tego doskonałym przykładem" - podkreślił obecny podczas wydarzenia Paweł Łoś, General Manager B&R Automatyka Przemysłowa.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij