E.DO: people make robotics - Utrzymanie Ruchu

Comau, wiodący na świecie producent robotów przemysłowych i rozwiązań automatyki, wprowadza unikalny projekt robota 6-osiowego w koncepcji "zbuduj go sam" w oparciu o 100-procentową pracę open-source w zakresie hardware’u i software’u.

Modułowy i kompaktowy robot eDO z funkcją IoT został zaprojektowany i opracowany przez firmę Comau przy współpracy technicznej z zespołem Altran z Włoch - jest wystarczająco prosty, by nastolatek mógł zrozumieć i wystarczająco silny, aby zadowolić wykwalifikowanego inżyniera.

Otwarty i modułowy ekosystem e.DO sprawia, iż zaawansowana robotyka może łączyć ludzi w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach. Jako projekt open-source struktura sprzętu i oprogramowania ma na celu zachęcanie do współużytkowania i szerzenia wiedzy o aplikacji za pośrednictwem społeczności e.DO lub programowania nowych kodów bezpośrednio do samego robota. Poprzez dzielenie się aplikacjami i pomysłami, pionierzy, entuzjaści technologii, programiści i wielu innych będzie nadal przekształcać i rozwijać bazę doświadczeń e.DO.

Podobnie jak w przypadku klocków do zabawy, zestaw konstrukcyjny e.DO jest wyposażony w szereg elementów modułowych, w tym osi przegubowych, elementów z tworzywa sztucznego, silników dwukierunkowych i chwytaka - wszystko to, co potrzebne do budowy i programowania robota 6- lub wieloosiowego. Skonfigurowany robot e.DO może wykonywać cały szereg zadań - od prostych ruchów pick&place, a nawet jako pojazd sterowany.

Dla firmy Comau, projekt e.Do stanowi konkretny przykład strategii innowacyjnej firmy, która łączy bogate doświadczenie i kompetencje globalnego lidera branży z mentalnością i podejściem do działalności start-upowej. e.DO dostarcza również informacji na temat tego, jak przemysł mógłby się rozwijać w kierunku uprzemysłowienia robotów przy niższych kosztach, niż można to osiągnąć dzisiaj.
Wielopłaszczyznowy robot e.DO może być używany w wielu sektorach i do wielu zastosowań. Może być stosowany w szkołach, aby pomóc uczniom w zajęciach, może być używany w domu do wykonywania prostych obowiązków domowych, i może być również używany do symulacji i testowania różnorodnych aplikacji biznesowych. Dzięki sprężynowemu zespolonemu tworzywowi konstrukcyjnemu, włoskiej szkole designu i otwartej architekturze, e.DO ma moc i elastyczność, aby uruchomić praktycznie każdą aplikację, która mieści się w jego parametrach szybkości i ładunku.

Każda oś e.DO ma autonomiczne mechaniczne i elektroniczne sterowanie, które może być konfigurowane w zależności od potrzeb operatora, umożliwiając im wzajemne połączenie i komunikowanie się w sposób modułowy i niezależny. e.DO jest w pełni kompatybilny z aplikacjami innych firm, a jego otwarte środowisko programistyczne umożliwia łączenie wielu różnych interakcyjnych urządzeń. Aby na przykład utworzyć pojazd sterowany, po prostu dodaj koła do osi i połącz je bezpośrednio z platformą robota. Aby używać e.DO w biurze lub w domu, po prostu poproś robota, aby wykonał serię wymaganych zadań za pośrednictwem intuicyjnego interfejsu programowania i sterowania. Wreszcie, zaawansowani użytkownicy mogą bezpośrednio poprawić wbudowany system kontroli, dodając e.Do inteligencji i elastyczności do wykonywania zaawansowanych sekwencji lub zautomatyzować procesy w świecie rzeczywistym.

Kluczowe cechy:


•    Wielofunkcyjny projekt skierowany do celów biznesowych, edukacyjnych i konsumenckich

•    zestaw z 6-osiowym robotem, wyposażony w otwartą architekturę sprzętu i oprogramowania

•    Modułowa, elastyczna struktura umożliwiająca indywidualną konfigurację

•    Przyjazny dla użytkownika, wysoce intuicyjny interfejs programowania i kontroli

•    Łatwe sterowanie z tabletu, laptopa lub komputera

•    Wbudowany system kontroli Raspberry Pi

•    Pakiet edukacyjny i wsparcie aplikacji

•    Wspierany przez społeczność użytkowników

•    Odpowiedni dla użytkowników o różnym doświadczeniu i poziomie zainteresowania

•    zgodność z normą IoT (płyta wielosensorowa rozproszona na każdej osi)

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij