Fluke wprowadza na rynek kamerę z detektorem wycieków gazu Ti450 SF6 - Utrzymanie Ruchu

Nowy przyrząd 2w1 firmy Fluke, łączący kamerę termowizyjną i wykrywacz wycieków gazu SF6, precyzyjnie lokalizuje wycieki w ramach rutynowych czynności konserwacyjnych, bez konieczności odłączania urządzeń.

Wykrywanie wycieków heksafluorku siarki (SF6) używanego jako izolatora elektrycznego w urządzeniach elektroenergetycznych wysokiego napięcia wymaga zazwyczaj zakupu lub wypożyczenia kosztownego wykrywacza gazu, albo wynajęcia zewnętrznego konsultanta. Alternatywne rozwiązania to wyłączenie urządzeń i użycie metody ciśnieniowej, która po pewnym czasie umożliwia określenie jedynie przybliżonej lokalizacji wycieku, lub pokrycie całego sprzętu wodą mydlaną i jego dokładna kontrola (co pochłania dużo czasu i również wymaga odłączenia zasilania).

Nowy wykrywacz wycieków gazu Ti450 SF6 firmy Fluke łączy wysokiej jakości kamerę termowizyjną z wykrywaczem wycieków gazu SF6, wskazując na ekranie dokładną lokalizację wycieków SF6, bez konieczności wyłączania urządzeń. Model Ti450 SF6 umożliwia technikom przeprowadzanie za jego pomocą kontroli zarówno termowizyjnych, jak i gazowych podczas rutynowych konserwacji w dowolnym miejscu i czasie. Ten przyrząd eliminuje konieczność oczekiwania na specjalne kontrole szczelności odbywające się raz lub dwa razy w roku - a co za tym idzie, pozwala uniknąć kosztów związanych z wypożyczeniem odpowiedniego sprzętu lub wynajęcie wykonawców. Dzięki temu prace konserwacyjne mogą być przeprowadzane w zależności od potrzeb, ograniczając ryzyko uszkodzenia instalacji.

„Wykrywanie wycieków w urządzeniach elektroenergetycznych zawsze wiązało się z wykorzystaniem kosztownego sprzętu i przestojami w pracy urządzeń” - mówi Krzysztof Stoma, Field Marketing Manager, Fluke Europe B.V.- „Przyrząd Fluke Ti450 SF6 niezwykle ułatwia włączanie wykrywania wycieków do rutynowych prac konserwacyjnych. Pozwala wykrywać usterki związane z nieszczelnością, dzięki czemu mogą one być usuwane w trakcie zaplanowanych przeglądów”.

Model Ti450 SF6 z pistoletowym uchwytem znacznie ułatwia diagnostykę usterek, nawet w przypadku urządzeń napowietrznych lub znajdujących się w trudno dostępnych miejscach. Dzięki przyrządowi Ti450 SF6 można monitorować wycieki z większą częstotliwością, co pozwala na zaplanowanie konserwacji w dogodnym terminie, bez konieczności nieprzewidzianych przestojów. Wykrywacz wycieków może również służyć do sprawdzenia skuteczności naprawy.

Kamera termowizyjna modelu Ti450 SF6 jest wyposażona w nagradzaną technologię LaserSharp® Auto Focus, która zapewnia błyskawiczne ustawienie ostrości na pojedynczym celu, wykorzystując wbudowany dalmierz laserowy w celu precyzyjnego obliczenia i wyświetlenia odległości od wyznaczonego punktu. Technologia LaserSharp Auto Focus umożliwia technikom precyzyjne odczyty termowizyjne oraz wykrywanie gazu SF6 w odległości nawet 30 m od urządzenia, bez względu na położenie celu. Dzięki temu pomiary w strefach wysokiego napięcia i potencjalnie niebezpiecznych obszarach są bezpieczne. Przyrząd oferuje również technologię Fluke IR-Fusion®, która łączy ze sobą obrazy w świetle widzialnym i termowizyjne w celu uzyskania jednoznacznych informacji. Ustawiając stopień mieszania obrazów, technicy mogą w łatwy sposób wykrywać, a następnie lokalizować dokładne miejsce wycieku gazu SF6.
Model Ti450 SF6 jest dostarczany w twardej walizce z inteligentnym teleobiektywem 2x, uchwytem do statywu do mocowania na dowolnym standardowym statywie przemysłowym, okularem, kablem, wizjerem, akumulatorami i ładowarkami.

Najważniejsze cechy kamery z detektorem wycieków gazu Ti450 SF6:
•    Znajdowanie miejsca wycieku gazu SF6 bez konieczności wyłączania sprzętu
•    Przycisk szybkiego włączania/wyłączania umożliwia błyskawiczne przełączanie między trybem detekcji gazu i trybem podczerwieni
•    Rozdzielczość 320 x 240 pikseli w trybie detekcji gazu i w trybie podczerwieni; tryb SuperResolution zwiększa rozdzielczość do 640 x 480 pikseli (tylko w trybie podczerwieni)
•    Rejestrowanie ostrych obrazów zarówno w trybie podczerwieni, jak i w trybie detekcji gazu przy użyciu funkcji automatycznego ustawiania ostrości LaserSharp® - wystarczy nacisnąć jeden przycisk
•    Bezprzewodowa łączność między kamerą i systemem Fluke Connect® ułatwia szybkie podejmowanie decyzji. Członkowie zespołu widzą te same dane i mogą współpracować ze sobą przy wykrywaniu problemów. Dostępna jest także możliwość zatwierdzania prac przed opuszczeniem miejsca, w którym przeprowadzana jest inspekcja.
•    System notatek fotograficznych IR PhotoNotes™ umożliwia rejestrowanie obrazów cyfrowych przedstawiających szczegóły dotyczące sprzętu, np. numery seryjne i warunki otoczenia; istnieje też możliwość rejestrowanie dodatkowych informacji za pomocą funkcji notatek głosowych oraz zapisania ich wraz z obrazem
•    Dzięki opcjonalnym obiektywom inteligentnym, które nie wymagają kalibracji, gdy przekłada się je między zgodnymi kamerami, można zobaczyć dodatkowe szczegóły
•    Optymalizowanie obrazów, przeprowadzanie analiz, szybkie tworzenie dostosowanych do potrzeb raportów oraz eksportowanie obrazów w wybranym formacie przy użyciu oprogramowania komputerowego SmartView® wchodzącego w skład zestawu
•    Rejestrowanie wyraźnych i szczegółowych obrazów w podczerwieni, które są ostre w całym polu widzenia, za pomocą funkcji regulacji ostrości MultiSharp™ Focus
•    Dzięki lekkiej obudowie o niewielkich wymiarach przyrząd łatwo mieści się w skrzynce z narzędziami

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij