Rynek dwutowarowy, czyli jak praktycznie wykorzystać potencjał regulacyjny mocy.

Polski rynek energetyczny musi zmierzyć się z poważnymi problemami i wyzwaniami, wynikającymi z uwarunkowań krajowych oraz europejskich. Sytuacja formalna, jak również międzynarodowe trendy, a przede wszystkim bezpieczeństwo energetyczne, będą w ciągu najbliższych lat kształtować Polski rynek energetyczny, a co za tym idzie zachowania odbiorców końcowych energii (osoby fizyczne, firmy, instytucje, urzędy).
Konsekwencją tego jest konieczność budowy rozwiązań informatycznych, które będą umożliwiały płynne zarządzanie mocą w czasie rzeczywistym. Wpłynie to na poprawę efektywności wykorzystania energii pobranej z sieci oraz jej wytwarzanie z lokalnych źródeł energii odnawialnej. W konsekwencji poprawi to opłacalność inwestycji w nową infrastrukturę techniczną oraz pozwoli – pierwszy raz w dziejach polskiej energetyki – na świadczenie przez odbiorcę końcowego usług na rzecz operatora w zakresie płynnej regulacji mocy wraz z zadbaniem o ich komfort.

Wspólne i zorganizowane działania zarówno po stronie Odbiorców, jak i Operatorów, pozwolą w przyszłości wszystkim uczestnikom rynku dwutaryfowego (energii i mocy) na osiągnięcie obopólnych i wymiernych korzyści finansowych oraz spowodują jeszcze szybszy rozwój inwestycji w efektywność energetyczną przedsiębiorstw.

Powyższy temat zostanie pogłębiony podczas organizowanego przez MOVIDA spotkania MEDIA TECHNICZNE W ZAKŁADZIE PRODUKCYJNYM, przez Pana Roberta Duszkę, Dyrektora ds. Projektów Badawczych w NMG SA. Odpowie m.in. na takie pytania jak:
•    rynek dwutowarowy – a co to takiego?
•    jak usługi regulacyjne mocy wpłyną na zwiększenie efektowności energetycznej odbiorców?
•    potencjał regulacyjny mocy – i co ja z tego będę miał?
•    jak uczestniczyć w usługach regulacyjnych, czyli zbudować (modernizować) narzędzia IT
o    przykłady praktyczne – case study: jak wykorzystać energię chłodu w płynnym zarządzaniu mocą i energią – branża telco
o    zarządzanie infrastrukturą techniczną pod kątem optymalizacji kosztów – branża datacenter/FMCG
o    czy warto wykonać zlecenie produkcyjne na czas vs przychody z regulacji mocy – branża hutnictwo
 
Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij