Siemens dostarczy turbinę parową dla elektrociepłowni Elsen S.A. - Utrzymanie Ruchu

Firmy podpisały umowę na dostawę i finansowanie turbozespołu parowego o mocy 14MW dla elektrociepłowni Elsen S.A. w Częstochowie.

Inwestycja spółki Elsen S.A. i uruchomienie nowego turbozespołu Siemensa zwiększy efektywność energetyczną elektrociepłowni oraz pozytywnie wpłynie na środowisko naturalne.

Nowy turbozespół będzie pracował w układzie kogeneracji tj. jednoczesnego wytwarzanie energii elektrycznej i ciepła na potrzeby odbiorców przemysłowych w częstochowskiej strefie przemysłowej. Inwestycja przyczyni się do znacznego zwiększenia produkcji energii elektrycznej i optymalizacji procesów wytwarzania ciepła w elektrociepłowni. Kogeneracja jest jedną z najskuteczniejszych metod zapewnienia bezpieczeństwa ekologicznego i energetycznego na poziomie lokalnym i kraju. Dzięki wysokiej sprawności wytwarzania energii nowa instalacja energetyczna spowoduje ograniczenie emisji niepożądanych substancji do otoczenia.

Kluczowym elementem dla całości tej inwestycji jest model finansowania dostawy turbozespołu parowego realizowany przez Siemens Finance Sp. z o.o. Firma zaoferowała 7 letnie finansowanie turbiny w formie leasingu oraz finansowanie w okresie dostawy urządzeń.

Jak podkreślają władze spółki, najważniejszą zaletą oferty Siemens było zrozumienie potrzeb firmy z zakresu technologii, a także finansowania inwestycji. Dodają, też że bardzo istotna była także kompleksowość oferty Siemensa. Nowy turbozespół zostanie przekazany do eksploatacji w pierwszym kwartale 2019 roku.

Siemens aktualnie realizuje szereg zamówień na dostawy urządzeń dla krajowego sektora wytwarzania energii o łącznej mocy ponad 1’600MW w tym m.in. realizuje budowę bloku gazowo-parowego dla PKN ORLEN w Płocku i dostawę turbozespołu parowego dla inwestycji budowy Bloku 910 na parametry nadkrytyczne Tauron Wytwarzanie S.A. w Jaworznie.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij