Ekonomia produkcji i efektywność sprzętu. Automaticon 2018 za nami - Utrzymanie Ruchu

XXIV edycja największych targów dla producentów, kompletatorów i odbiorców automatyki przemysłowej dobiegła końca. Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów Automaticon cieszą się niesłabnącą popularnością.

Dla B&R istotne jest by zawsze demonstrować podczas targów nie tylko stałe portfolio produktów, ale również by inspirować prezentowanymi nowościami oraz wiedzą naszych inżynierów. Kontynuując swoje założenie przedstawiliśmy w tym roku naszym gościom nową definicję ekonomii produkcji i efektywności sprzętu.

Nowa generacja systemów transportowych
Zainteresowanie uczestników wydarzenia budziły stanowiska demonstracyjne najnowszych systemów transportowych: ACOPOStrak oraz SuperTak.

ACOPOStrak rewolucjonizuje produkcję adaptacyjną. System przenosi korzyści wynikające z produkcji masowej do produkcji jednostkowej. Pozwala na produkcję niewielkich partii wyrobów bez utraty korzyści płynących z wysokich marż, typowych dla produktów spersonalizowanych. To jednak tylko część wartości systemu, o których wspominali inżynierowie B&R.

SuperTrak z kolei jest przemysłowym systemem transportu liniowego, który umożliwia niezależne sterowanie ruchem wielu wózków współpracujących na jednym torze jezdnym. Wyjątkowa dostępność systemu i synchronizacja w czasie rzeczywistym, gwarantują dużą wydajność i wysoką jakość produkcji. System umożliwia zautomatyzowanie zakładów produkcyjnych dzięki integracji wózków, robotów i innych komponentów sterowanych numerycznie. Goście mogli zobaczyć skuteczność systemu na stanowisku prezentującym technologię przeciwdziałania ruchom cieczy w zbiorniku.


Technologia inteligentnej fabryki – Orange Box
Na stoisku nie mogło zabraknąć Orange Box, rozwiązania dla łatwej adaptacji inteligentnych rozwiązań w inwestycjach typu „brownfield”. Rozwiązanie B&R umożliwia odczyt i analizę danych z wcześniej nieobjętych cyfryzacją maszyn i urządzeń, pozyskuje dane dotyczące OEE oraz zużycia energii i wykonanych procesów. Eksperci B&R wytłumaczyli łatwą i intuicyjną obsługę Orange Box np. z wykorzystaniem tradycyjnego smartfona. Monitorowanie stanu urządzeń z dowolnego miejsca okazuje się łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Automatyka zakładowa na miarę Przemysłu 4.0
Zakładom produkcyjnych stawiane są wymagania, które mają zapewnić krótszy czas wprowadzania produktu na rynek, redukcję cykli produkcyjnych, zwiększoną wydajność i wiele innych. B&R nie mogła pozostawić tych potrzeb bez odpowiedzi, dlatego na Automaticonie zaprezentowała rozwiązanie sprzętowo-programowe oparte o system sterowania procesami APROL. Nowa technologia zapewnia bezpieczeństwo produkcyjne między innymi, dzięki automatyzacji procesów śledzenia i raportowania oraz kontroli procesów produkcyjnych zgodnie z wytycznymi GMP.

Nie tylko stoisko – wiedza praktyczna
Osoby zainteresowane praktycznymi aspektami robotyzacji i nowoczesnej produkcji zostały zaproszone do udziału w warsztatach organizowanych przez firmę ABB. Biorąc w nich czynny udział, eksperci B&R zaprezentowali podczas godzinnego spotkania narzędzia do optymalnego zarządzania produkcją na przykładzie procesu naważania w zakładzie farmaceutycznym.

Wydarzenie było doskonałą okazją do wymiany informacji w zakresie nowoczesnych rozwiązań, poinformowania uczestników o nowościach sprzętowo-programowych oraz do szerszego spojrzenia na wymagania Przemysłu 4.0. Pracownicy B&R wyczerpująco odpowiadali na pytania dotyczące architektury Edge dla Przemysłu IoT, w związku z zapotrzebowaniem na wstępne przetwarzanie danych uzyskanych z maszyn. Nie zapomnieli również o przyszłych inżynierach, dlatego studenci mogli liczyć na pakiet informacji dotyczący możliwości rozwoju kariery w B&R.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij