Sterownik PLC Allen-Bradley Micro870, nowy flagowy produkt z rodziny Micro800, może zastąpić wiele mikrosterowników PLC.

Watszawa, 07 maja 2018 r. — Projektanci maszyn mogą używać nowego mikrosterownika programowalnego (PLC) do optymalizacji architektury sterowania w dużych autonomicznych maszynach lub systemach. Nowy sterownik PLC Allen-Bradley Micro870 może obsługiwać aplikacje aż do 304 we/wy, 280 kB pamięci oraz 20 000 instrukcji programu.

– Obecnie w projektach automatyki projektanci wykorzystują kilka wymiarów sterowników PLC — powiedział Andrzej Skowronek, Field Business Leader A&S w firmie Rockwell Automation. – Takie podejście wymaga zarządzania sterownikami PLC o różnych wymiarach i utrzymywania różnych programów. Obecnie projektanci mogą używać sterownika PLC Micro870, aby dostosować rozmiar sterownika do potrzeb aplikacji. Pomaga to w uproszczeniu architektury, szczególnie w przypadku producentów wielu typów maszyn.

Sterownik PLC Micro870 opiera się na koncepcji elastycznego projektowania, dzięki której projektanci mają do dyspozycji do trzech modułów wtykowych i do ośmiu modułów rozszerzeń. Umożliwia to łatwe dostosowywanie lub rozszerzanie sterownika w celu spełnienia indywidualnych wymagań poszczególnych typów maszyny.

Pamięć sterownika o pojemności 280 kB pozwala na modułowe programowanie oraz korzystanie ze zdefiniowanych przez użytkownika bloków funkcyjnych, co skraca czas projektowania. Ponadto konstruktorzy mogą wykorzystać pamięć o takiej pojemności do przechowywania jednego programu dla wszystkich modeli maszyny, w których użyto sterownika PLC Micro870.

Sterownik komunikuje się w standardzie EtherNet/IP i ma wiele wbudowanych opcji komunikacji, w tym port USB do programowania, nieizolowany port szeregowy oraz port Ethernet. Może on również obsługiwać maksymalnie dwie osie ruchu.

Nowe oprogramowanie Connected Components Workbench w wersji 11 zapewnia jedno środowisko projektowe do programowania sterownika PLC Micro870. Oprogramowania tego można używać także do konfigurowania paneli operatorskich Allen-Bradley PanelView 800, napędów AC PowerFlex, serwonapędów Kinetix, elektronicznych przekaźników przeciążeniowych, kurtyn świetlnych oraz konfigurowalnych przekaźników bezpieczeństwa. Dzięki temu inżynierowie oszczędzają czas i pieniądze w porównaniu z sytuacją, w której do każdego urządzenia w systemie musieliby używać innego narzędzia do programowania.

Nowe narzędzie konwertujące w oprogramowaniu Connected Components Workbench w wersji 11 ułatwia modernizację sterowników esrii MicroLogix do rodziny Micro800. Ponadto wersja 11 pozwala na łatwiejszą konfigurację komponentów partnerów Encompass w ramach programu PartnerNetwork, w oparciu o graficzne profile konfiguracji. Profile te obsługują moduły wtykowe Micro800 oraz moduły rozszerzeń, co umożliwia przyspieszenie i zwiększenie dokładności procesu konfiguracji.

Informacje o programie PartnerNetwork
Program PartnerNetwork Rockwell Automation oferuje globalnym producentom dostęp do opartej na współpracy sieci przedsiębiorstw specjalizujących się w rozwoju, wdrażaniu i wspieraniu najlepszych w swojej klasie rozwiązań w celu optymalizacji pracy zakładów przemysłowych, poprawy wydajności maszyn oraz osiąganiu celów dotyczących zrównoważonego rozwoju.

Informacje o firmie Rockwell Automation
Rockwell Automation Inc.  (NYSE: ROK) to największa na świecie firma specjalizująca się w automatyce przemysłowej i rozwiązaniach informatycznych, zapewniająca swoim klientom większą produktywność przy zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju. Firma Rockwell Automation, z siedzibą w Milwaukee w stanie Wisconsin, zatrudnia około 22 000 osób i obsługuje klientów w ponad 80 krajach.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij