Czas to pieniądz – w sposób szczególny dotyczy to budowy aparatury sterowniczej i rozdzielczej, w której częściowo dominują jeszcze czynności manualne.

Nowy system szaf pełnogabarytowych VX25 od Rittal, dzięki ulepszonym funkcjonalnościom, ma wyraźne zalety ułatwiające montaż. Zaliczają się do nich np.: zoptymalizowana dostępność, większa głębokość montażowa, beznarzędziowy montaż, przemyślane uszczelki szeregowe i całkowicie nowy system cokołów.

Warszawa 24 maja 2018 – Większość ulepszonych funkcji systemu szaf pełnogabarytowych VX25 bazuje na nowym profilu ramy. Na tej podstawie stworzono nowe możliwości dostępu ze wszystkich czterech stron szafy sterowniczej. Zewnętrzna płaszczyzna montażowa (z dwóch dostępnych) pozwala na bezpośredni montaż od zewnątrz bez dodatkowych części, a oszczędność czasu w porównaniu z konwencjonalnym montażem wynosi nawet 30 minut. Dodatkowe 20 milimetrów głębokości montażowej również stwarza nową przestrzeń do zabudowy w szafie sterowniczej szczególnie w przypadku głębokiej zabudowy.

Łatwa instalacja płyt montażowych

Kolejnym ułatwieniem montażu są nowe elementy ślizgowe. Dotychczas instalacja ciężkich płyt montażowych zwykle była trudna. Podnoszenie ciężkich płyt, a następnie instalacja w szafie sterowniczej okazywały się często bardzo czasochłonne. Elementy ślizgowe w VX25 dbają o to, aby po opuszczeniu można było bez problemu ustawić płytę montażową we właściwej pozycji, a następnie ją przykręcić.

Dodatkowa płaszczyzna montażowa

Podczas montażu zabudowy wewnętrznej nowy profil ramy zapewnia kolejne zalety. Ponieważ jest on dostępny ze wszystkich stron, powstaje dodatkowa płaszczyzna montażowa. Ściany działowe i grodziowe oraz osłony zabezpieczenia przed dotykiem można montować bezpośrednio od zewnątrz na profilu ramy przy zdjętej ścianie bocznej lub tylnej. W ten sposób w szafie sterowniczej pozostaje więcej miejsca, które można wykorzystać do montażu komponentów elektronicznych.

Beznarzędziowy montaż

Wymiana uchwytów stała się dwukrotnie szybsza, dzięki nowemu systemowi snap-on. Wcześniej uchwyty typu Komfort musiały być demontowane wraz ze śrubami i później montowane z powrotem, teraz wystarczy już tylko wetknięcie. Narzędzia nie są potrzebne - w ten sposób można zaoszczędzić około 50% czasu przeznaczonego na montaż.

Dla producentów urządzeń sterowniczych i rozdzielczych całkowicie zbędna stała się obróbka mechaniczna drzwi przy montażu zawiasów 180°, które można teraz szybko i łatwo instalować w szafie bez wiercenia. Ponadto drzwi można zawiesić i odwiesić tak łatwo jak drzwi wejściowe do mieszkań, przy czym w stanie zamkniętym są one automatycznie zabezpieczone.

Wygodna zabudowa cokołów

Nowy cokół łączy wszystkie funkcje cokołu TS i systemu cokołów Flex-Block w jednym rozwiązaniu. Poza złączkami szeregowymi oraz szynami wsporczymi do szaf, prowadzone w nim kable można efektywnie i skutecznie przymocować za pomocą szyny systemowej chassis. To zapewnia oszczędność czasu i pieniędzy, a jednocześnie gwarantuje wyższy poziom bezpieczeństwa.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij