W dniach 20-22 czerwca na targach branży energetycznej „The smarter E” w Monachium Rittal zaprezentuje pod hasłem „Systemowa perfekcja” nowy system szaf pełnogabarytowych VX25.

System ten ułatwia integrację elektroniki mocy i elektroniki sterującej w systemach przetwornic w fotowoltaice, rozwiązaniach do magazynowania energii oraz infrastrukturze dla elektromobilności.

Nowy system szaf pełnogabarytowych VX25 firmy Rittal jest pierwszym systemem szaf sterowniczych w całości opracowanym na podstawie wymogów większej wydajności w budowie aparatury sterowniczej i rozdzielczej oraz łańcuchów wartości w Przemyśle 4.0. Hasło „Systemowa perfekcja” oznacza diametralny wzrost innowacyjności, który stał się możliwy dzięki szerokiej wiedzy i doświadczeniu oraz dialogowi z Klientami. VX25 oferuje maksymalną jakość i ciągłość danych, mniejszą złożoność i oszczędność czasu, a także bezpieczeństwo montażu. O wysokim poziomie innowacyjności systemu najlepiej świadczy ponad 25 zgłoszonych praw ochronnych.

Zakres zastosowania produktów Rittal w ponadsektorowych technologiach energetycznych zostanie zaprezentowany na targach „The smarter E” w Monachium w formie praktycznych rozwiązań w fotowoltaice (PV), magazynowaniu energii oraz infrastrukturze elektromobilności.

Systemy fotowoltaiczne: obudowy zewnętrzne do zastosowań w ekstremalnych warunkach otoczenia

Komponentom instalacji fotowoltaicznej stawiane są restrykcyjne wymagania. Istnieje potrzeba wprowadzenia rozwiązań dostępnych na całym świecie, z międzynarodowymi aprobatami (takimi jak UL), wysokim poziomem ochrony przed wpływem warunków otoczenia oraz z możliwością maksymalnie łatwej i szybkiej zabudowy wnętrza. W ramach swojego systemu obudów outdoor Rittal przedstawi dwa warianty do montażu falowników centralnych: jeden przeznaczony do zastosowań w ekstremalnych warunkach otoczenia (stal nierdzewna, aluminium, podwójne ścianki, kategoria korozyjności C4-H/C5-M według EN ISO 12944), drugi – w warunkach umiarkowanych (blacha stalowa, pojedyncze ścianki, kategoria korozyjności C3).
Rittal zaprezentuje również małe obudowy PK z poliwęglanów i kompaktowe KS z tworzyw sztucznych, które – podobnie jak solidne obudowy outdoor – idealnie nadają się do ochrony sterowników systemów solarnych oraz kabli prądowych z modułu PV.

Dzięki nowemu interfejsowi IoT, Rittal stwarza ponadto podstawę do optymalnej integracji klimatyzatorów i chillerów serii Blue e+, zgodnie z ideą Przemysłu 4.0. Tym samym możliwa staje się pełna komunikacja od czujnika aż po chmurę oraz integracja z nadrzędnymi systemami zarządzania energią lub monitorowania, co z kolei pozwala na obniżenie kosztów związanych z eksploatacją systemów klimatyzacji oraz zoptymalizowanie procesu konserwacji. Interfejs IoT otwiera również drogę do nowych aplikacji i inteligentnych usług serwisowych (Smart Maintenance).

Magazynowanie energii: infrastruktura od pojedynczych elementów aż do kontenera

Standaryzowane, wzajemnie dopasowane i dostępne na całym świecie komponenty z portfolio Rittal znajdują także zastosowanie przy budowie infrastruktury służącej magazynowaniu energii. Zakres oferty rozciąga się od pojedynczych szaf aż po kompletne rozwiązanie kontenerowe. Integratorzy systemów oraz konstruktorzy urządzeń otrzymają rozwiązania w dziedzinie mechaniki, rozdziału mocy i klimatyzacji z jednego źródła – jedynym warunkiem jest zintegrowanie modułów baterii.

Jako dowód swoich kompetencji związanych z rozwijającym się rynkiem magazynowania energii, Rittal zaprezentuje szafę bateryjną Tesvolt, która bazuje na obudowie zewnętrznej przeznaczonej do ekstremalnych warunków otoczenia oraz na zewnętrznym wymienniku ciepła. Szafa bateryjna Tesvolt doskonale sprawdzi się w przypadku zabezpieczania funkcji buforowych w infrastrukturze stacji ładowania pojazdów elektrycznych, istnieje również możliwość jej rozbudowy na bazie VX25 o półki do dużych obciążeń (aplikacja klienta Commeo) oraz o systemy 19".

E-mobilność: bezpieczna obudowa do stacji ładowania

Co więcej, Rittal zademonstruje swoje kompetencje jako partner systemowy w zakresie obudów dla infrastruktury elektromobilności, przedstawiając na targach koncepcję obudowy do stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Propozycja ta gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo dla elektroniki, ochronę przed wandalizmem i jest odpowiednia do zastosowań zewnętrznych.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij