To była ostatnia przed przerwą wakacyjną Konferencja Techniczna Axon Media. 14 czerwca w Lublinie spotkali się specjaliści odpowiedzialni za innowacje i automatyzację procesów przemysłowych.

Internet Rzeczy i Big Data – te hasła pojawiły się na konferencji „Automatyzacja i systemy sterowania w zakładach produkcyjnych”. Ale nie jako modny trend, tylko jedne z najbardziej znaczących innowacji technologicznych dla branży przemysłowej, które usprawniają procesy produkcyjne, minimalizują ryzyko i koszty. Obok wysokiego popytu na nie istnieje równie mocna potrzeba edukacji o nich, a wydarzenie w Lublinie było świetną ku temu okazją. Niemal wszystkie prelekcje zawierały przykłady użycia rozwiązań w różnych aplikacjach na świecie i w Polsce.

Uczestnikom zaprezentowano m.in. innowacyjne systemy wspomagające automatyzację procesów produkcyjnych, w tym zbieranie danych na potrzeby wsparcia produkcji, serwisu i prewencyjnego utrzymania ruchu oraz optymalizacji zużycia energii. Przedstawiono również narzędzia monitoringu i sieci przyszłości (IO-Link, opaska VR – realwear), technologię czujników 4.0, innowacyjne produkty kontrolno-pomiarowe z zakresu bezpieczeństwa maszyn oraz pracowników, czy układy pneumatyki przemysłowej, gotowe na czwartą rewolucję przemysłową. Przybliżono także zagadnienia z zakresu zastosowania produktów polimerowych w automatyzacji maszyn, urządzeń i procesów produkcyjnych, doboru kabli dla układów napędowych (do sterowania aplikacjami i całymi systemami technologicznymi) oraz  wykorzystania technologii termowizji.

W wystąpieniach prelegentów, jak mantra, pojawiało się hasło „Przemysł 4.0”. Padały stwierdzenia, że „na systemach SCADA i ERP świat się nie kończy” i niezbędna jest integracja pionowa – czyli maszyny plus świat IT. Podkreślano, że w czwartej rewolucji przemysłowej zarządzamy informacją, dlatego tak ważne są rozwiązania przekształcające dane w cenne informacje biznesowe.

W Lublinie rozwiązania zaprezentowali przedstawiciele firm: Apator Control, B&R Automatyka Przemysłowa, BTH – kamery termowizyjne, Elmark Automatyka, ESCHA, igus, Murrelektronik, OMRON, Pepperl+Fuchs, Rectus Polska, Simex, Turck, WAGO, Zakłady Kablowe BITNER.

Po części konferencyjnej odbyły się dwa równoległe warsztaty techniczne: „Zoptymalizowana produkcja w oparciu o system sterowania procesami APROL” (prowadzony przez ekspertów z  firmy B&R Automatyka Przemysłowa) oraz „Wykorzystanie serwera OPC-UA do monitorowania środowiska produkcyjnego” (OMRON Electronics).

Patronat honorowy nad wydarzeniem w Lublinie sprawował: Prezydent Miasta Lublina, Krajowa Izba Gospodarcza i Puławski Park Naukowo-Technologiczny.

Program jesiennych konferencji już wkrótce na: www.KonferencjeTechniczne.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij