Niewiele jest spotkań branżowych, na których można praktycznie wykorzystać i przetestować zdobytą wiedzę. Takimi są właśnie cyklicznie organizowane warsztaty „ifm wiedza i doświadczenie”.

W czerwcu w Radziejowicach pod Warszawą odbyła się kolejna już edycja warsztatów ifm electronic, tym razem pod hasłem „ifmnovation!”. W tym roku głównym tematem spotkania był Przemysł 4.0. Zastosowanie najnowszych technologii w codziennej pracy inżynierów wciąż budzi wiele pytań i wątpliwości. Cykliczne spotkania osób zawodowo związanych z przemysłem to odpowiedź na to zapotrzebowanie.

Doświadczenie inżynierów – cz. 1
Pierwszą częścią warsztatów był cykl wykładów i dyskusji branżowych, na których specjaliści z ifm electronic oraz naukowcy z Politechniki Śląskiej przybliżyli uczestnikom tematy, które są kluczowe dla skutecznej pracy inżynierów. O rewolucji przemysłowej, utrzymaniu ruchu, technologii 3D, a także automatyce procesowej opowiedzieli eksperci z wieloletnim doświadczeniem.

Wiedza w praktyce – cz. 2
Po krótkim wstępie teoretycznym przyszedł czas zmierzyć się z rzeczywistymi wyzwaniami, jakie stają przez inżynierami w codziennej pracy. Przy sześciu dedykowanych stanowiskach uczestnicy spotkania mieli okazję pracować na najnowszych sprzętach ifm electronic. Każdy z omówionych przez ekspertów tematów został przedstawiony również w praktyce, a biorący udział w warsztatach mieli okazję przetestować sprzęt pod okiem specjalistów w dziedzinie Przemysłu 4.0.

Trendy a rzeczywistość
Już od kilku lat inżynierowie mają okazję rozwijać swoje umiejętności na warsztatach organizowanych przez ifm electronic. To doskonała okazja, by wiedzę o najnowszych trendach w przemyśle wykorzystać w praktyce. Uczestnicy szkolą się w małych grupach, wypracowując rzeczywiste rozwiązania, mające zastosowanie na terenie zakładu produkcyjnego. Na większości wydarzeń warsztatowych omawia się bieżące nowości z zakresu technologii, jednak niewielu organizatorów umożliwia pracę na takim sprzęcie, jaki wykorzystywany jest w fabrykach w rzeczywistości. Celem dorocznych warsztatów śląskiego producenta jest właśnie przełożenie zdobytej wiedzy teoretycznej na realne działania i ich optymalizację w codziennej pracy.

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem, ifm electronic planuje organizację kolejnej edycji warsztatów w roku 2019. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego warto śledzić aktualności na dedykowanej stronie internetowej oraz oficjalnym profilu producenta na Faceboku.

Więcej informacji znajdziesz na www.ifm.com.pl, facebook.com/ifm.electronic.poland


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij