Aby tworzyć niezawodne systemy IT w pobliżu maszyn oraz instalacji, firmy ABB i Rittal będą w przyszłości wspólnie oferować nowatorskie rozwiązania dla centrów danych.

Firmy ABB i Rittal, które już mogą wykazać się sprawdzoną współpracą w dziedzinie systemów zasilania bezprzerwowego (UPS), rozszerzą swoje globalne partnerstwo w zakresie infrastruktury centrów danych. W ten sposób powstanie bogate portfolio rozwiązań technicznych i usług, takich jak systemy UPS, centra danych Secure Edge ze zintegrowaną ochroną przeciwpożarową, centra danych typu Edge oraz skalowalne, modułowe centra danych i rozwiązania kontenerowe systemów zasilania.

ABB i Rittal poprzez swoją globalną sieć specjalistów z działów sprzedaży, inżynierii i serwisu wspierają strategiczny system planowania i realizowania nowoczesnych centrów danych. Prefabrykowane, solidne rozwiązania – takie jak Secure Edge Data Center, które zostało przedstawione na Targach Hanowerskich we współpracy z Hewlett Packard Enterprise (HPE) – są zaprojektowane specjalnie z myślą o cyfryzacji procesów produkcyjnych w surowych warunkach przemysłowych. Rozwiązania te umożliwiają implementację systemów IT w pobliżu maszyn i urządzeń, co przekłada się na wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności oraz niską latencję sieci.

- Nasi klienci skorzystają z rozbudowy partnerstwa Rittal z ABB dzięki optymalnemu uzupełnianiu się know how dwóch globalnych liderów technologicznych. Nasze gotowe i sprawdzone w praktyce rozwiązania wspierają przedsiębiorstwa w zapewnianiu infrastruktury IT niezbędnej dla bezpieczeństwa Edge Computing – mówi Andreas Keiger, szef Global Business Unit IT w Rittal.

- Jeżeli chodzi o systemy UPS i rozwiązania dotyczące zasilania elektrycznego – ABB od dawna jest dla Rittal zaufanym partnerem. Pogłębienie współpracy i zawarcie porozumienia na płaszczyźnie międzynarodowej zwiększa nasze szanse na rozwój. ABB jest nie tylko dostawcą komponentów i systemów, ale również angażuje się na miejscu, aby wzmocnić dystrybucję i ofertę serwisową na lokalnych rynkach – dodaje Lara Cortinovis, Global Product Group Manager Power Protection w ABB.

Zdecentralizowane przetwarzanie danych wkracza w nową erę
Nowoczesne rozwiązania typu Edge są niezbędne dla systemów gospodarczych, które opierają się na danych produkowanych w ogromnych ilościach w ramach Internetu rzeczy. Centrum danych typu Edge zbliża infrastrukturę do miejsca, w którym dane są wytwarzane, pozwalając osiągnąć niższą latencję, przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa oraz niezawodności procesów przetwarzania danych.

Wyraźne sukcesy w digitalizacji
Rittal i ABB mogą pochwalić się pełnym sukcesów partnerstwem. Wspólne projekty referencyjne IT obejmują infrastrukturę krytyczną, np. wykonanie nowego centrum danych dla jednego z europejskich lotnisk. Lefdal Mine Datacenter, które zostało wybudowane w nieczynnej kopalni oliwinów w Norwegii, należy do najbardziej wydajnych i bezpiecznych kolokacyjnych centrów danych w Europie. Centrum to dysponuje zasobami IT o mocy ponad 200 MW już w pierwszej fazie rozwojowej. ABB i Rittal wspólnie oferują gotową i skalowalną infrastrukturę IT do bardzo elastycznych zastosowań systemów IT.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij