Siemens udostępnił platformę Mendix dla rozwiązania MindSphere, wzbogacając środowisko rozwoju oprogramowania dla Internetu Rzeczy (IoT) o istotne i transformacyjne korzyści dla cyfryzacji biznesu.

MindSphere®t – oparty na chmurze otwarty system operacyjny IoT firmy Siemens – zapewnia API, usługi i wsparcie dla deweloperów potrzebne do szybkiego i łatwego tworzenia, testowania oraz dostarczania aplikacji MindSphere. Siemens nabył Medix w 2018 roku, a integracja ta stanowi pierwszy etap inwestycji w niskokodową platformę programistyczną do wsparcia procesu wprowadzania nowych rozwiązań w zakresie oprogramowania przemysłowego. 

Zintegrowane rozwiązanie Mendix dla MindSphere to kluczowa siła napędowa innowacji dla środowiska IoT, pozwalająca skrócić czas od dokonania inwestycji przemysłowych w technologie czujników podłączonych do osiągnięcia pierwszych korzyści ekonomicznych. Wspomagany przez AI wizualny model rozwoju oprogramowania platformy aplikacyjnej Mendix poszerza grono talentów zajmujących się opracowywaniem aplikacji IoT. Deweloperzy biznesowi, inżynierowie i personel operacyjny obiektów – obok profesjonalnych deweloperów – mogą teraz budować zaawansowane rozwiązania IoT bez konieczności ich kodowania.

„Innowacyjne aplikacje MindSphere są opracowywane codziennie przez firmę Siemens, naszych partnerów i naszych klientów” – powiedział Tony Hemmelgarn, Prezes i Dyrektor Generalny Siemens Digital Industries Software. „Dzięki technologii Mendix możemy zaoferować klientom, niezależnie od ich zaawansowania technologicznego, wykorzystanie niskokodowych aplikacji do zmiany sposobu, w jaki podchodzą i w jaki rozwiązują problemy biznesowe. Dodanie możliwości tworzenia natywnych aplikacji w systemie MindSphere przy użyciu podejścia bez kodowania lub z niewielkim kodowaniem zapewnia rozwiązanie, z którymi nie będzie mógł się równać żaden inny dostawca przemysłowych rozwiązań IoT”.

W zamówionym przez Siemens badaniu decydentów środowiska IoT, przeprowadzonym w lutym 2019 r. przez Forrester Consulting, 46% respondentów stwierdziło, że partnerzy rozwijający aplikacje branżowe będą najbardziej pomocni dla ich organizacji. Natomiast 43% respondentów wskazało producentów końcowych OEM, którzy uzbrajają swoje urządzenia w najnowsze technologie.

Firmy potrzebują efektywnych kosztowo sposobów szybkiego budowania branżowych aplikacji IoT i wykorzystywania wbudowanej łączności z urządzeniami brzegowymi. Integracja platformy Mendix z rozwiązaniem MindSphere to samodzielne rozwiązanie, które odpowiada na te potrzeby i wyzwania związane z dramatycznym brakiem profesjonalnych deweloperów. Poprzez zwiększenie liczby osób w przedsiębiorstwie wspierających proces rozwoju aplikacji i radykalne przyśpieszenie tego procesu przez zastosowanie platformy niskokodowej firmy mogą uzyskać szybszy i wyższy zwrot z poczynionych inwestycji w środowisko IoT.

Więcej informacji na temat sposobów wykorzystania platformy Mendix z MindSphere: https://developer.mindsphere.io/howto/howto-app-mendix.html

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij