Nowy moduł sztucznej inteligencji oferuje funkcjonalność analityki predykcyjnej bez udziału analityka danych i ułatwia podejmowanie decyzji.

Pracownicy przemysłowi mogą łatwo wykorzystać dane z maszyn i urządzeń, aby przewidzieć problemy produkcyjne i usprawnić procesy z wykorzystaniem dostępnych możliwości w zakresie automatyki i kontroli. Nowy moduł FactoryTalk Analytics LogixAI , znany dotychczas pod nazwą Project Sherlock, wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) w celu wykrycia nieprawidłowości w procesie produkcji oraz ostrzega pracowników, którzy na tej podstawie mogą rozpocząć analizę problemu lub podjąć interwencję. Wiele istniejących technologii analitycznych wymaga dogłębnej wiedzy w zakresie analityki danych i procesów przemysłowych. Moduł dodatkowy dla sterowników ControlLogix pozwala ograniczyć te wymagania pełniąc funkcję analityka danych. Moduł jest mocowany bezpośrednio do podstawy montażowej sterownika i przesyła dane ze sterownika przez płytę główną w celu utworzenia modeli predykcyjnych. Umożliwia stałe monitorowanie operacji produkcyjnych oraz wykrywanie niezgodności na podstawie znajomości procesu.

„Moduł FactoryTalk Analytics LogixAI ułatwia wykorzystanie analityki predykcyjnej i podejmowanie przez pracowników lepszych decyzji produkcyjnych”, mówi Jonathan Wise, menedżer produktu Rockwell Automation. „Moduł uczy aplikację ControlLogix i informuje operatorów i techników o nieoczekiwanych zmianach. Ułatwia im to identyfikację problemów z jakością produktów i pozwala zagwarantować integralność procesu”. Na przykład, moduł ułatwia operatorom rozpoznanie odchyleń parametrów użytkowych wyposażenia, na przykład mieszadeł, które mogą wpływać na jakość produktu lub powodować przestoje. Może również służyć jako wirtualny czujnik. Zamiast wykonywania odczytów, na przykład wilgotności pakowanych produktów spożywczych, moduł może analizować zmienne z urządzeń linii produkcyjnej, na przykład urządzeń do natryskiwania, osuszania i palników w celu wirtualnego przewidywania wyniku pomiaru.

Pracownicy mogą być powiadomieni o problemach po odpowiednim skonfigurowaniu alarmów na panelu operatorskim (HMI) lub pulpicie nawigacyjnym. Przyszłe funkcje modułu zapewnią jeszcze więcej możliwości, ułatwiając pracownikom skupienie się na rozwiązywaniu problemów lub automatyzacji optymalizacji procesu. Moduł FactoryTalk Analytics LogixAI to najnowsze urządzenie w ofercie FactoryTalk Analytics Rockwell Automation. Oferta obejmuje narzędzie FactoryTalk Analytics for Devices, które uczy się o strukturze systemu automatyzacji, informując pracowników o problemach z indywidualnymi urządzeniami. Moduł LogixAI zapewnia dodatkowe funkcje poprzez naukę o aplikacjach systemu automatyki i pomaga zidentyfikować nieprawidłowości. Oba produkty działają indywidualnie, przy czym będą współpracować razem w przyszłych wersjach. Platforma FactoryTalk Analytics łączy wiele źródeł danych, umożliwiając pracownikom odkrywanie nowych informacji. FactoryTalk Analytics for Devices oraz moduł LogixAI będą w przyszłości wspólnie stanowiły źródło danych dla platformy.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij