Lonza wybrała Rockwell Automation do realizacji „projektu pod klucz” według strategicznej wizji Lonzy polegającej na digitalizacji dziewięciu dawnych placówek Capsugel zajmujących się wytwarzaniem kapsułek.

Założona w 1897 roku firma z siedzibą w Szwajcarii zatrudniająca ok. 15,5 tys. pracowników wybrała systemy realizacji produkcji (MES) PharmaSuite należące do Rockwell Automation w celu digitalizacji operacji w swoim środowisku produkcji. Rozwiązanie to opracowano przede wszystkim po to, aby uniknąć zakłóceń pracy w intensywnych okresach z dużą liczbą zamówień JIT na produkcję na żądanie, co rozpoczęło nową erę wydajności operacyjnej.

Rockwell Automation obsługuje 10 czołowych światowych firm z dziedziny life-science, oferując wiedzę specjalistyczną w zakresie skalowalnej transformacji cyfrowej, analityki przemysłowej i rozwiązań IoT dla w pełni zautomatyzowanych, dynamicznie rozwijających się środowisk produkcji. Dziewięć nowych lokalizacji zapewni również pracę dla 1500 osób na całym świecie, a także nowoczesne narzędzia operacyjne umożliwiające osiągnięcie wyższego poziomu skuteczności i jakości.

„Transformacja cyfrowa zapewni wyższy poziom skuteczności operacyjnej, jakości, automatyzacji produkcji i produktywności pracowników w koncernach farmaceutycznych na całym świecie”, powiedział John Genovesi, starszy wiceprezes działu kont firmowych i oprogramowania Rockwell Automation. „Jesteśmy dumni ze współpracy z Lonzą, ponieważ za pomocą rozwiązań systemowych Rockwell Automation maksymalnie rozwijają potencjał swoich produktów, operacji i kadry.”

Lonza wykorzysta oprogramowanie MES PharmaSuite oraz FactoryTalk InnovationSuite do udoskonalenia procesu śledzenia drogi produktów do poszczególnych opakowań z kapsułkami, a także do uzyskania wglądu w jakość i produkcję. Rozdzielenie systemów SAP i PharmaSuite MES pomoże uniknąć zakłócenia płynności pracy w przypadku ogólnoświatowego zamknięcia systemu planowania zasobów przedsiębiorstwa ERP lub koniecznej konserwacji przez wprowadzenie procesu workflow i zbieranie potrzebnych informacji.

Rozwiązania systemowe Rockwell Automation umożliwiają ciągłą optymalizację operacji w dobie cyfrowej transformacji. Obecnie firma pracuje z Lonzą nad innowacyjnym projektem mającym na celu utrzymanie ich działalności na czele przemysłu farmaceutycznego.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij