Rodzina sterowników easyE4 firmy Eaton powiększyła się o urządzenia 240 V - nowa generacja sterowników oferuje rozwiązania w zakresie automatyki budynków oraz stanowi ekonomiczną alternatywę dla klasycznych sterowników PLC

Firma Eaton, specjalista w zarządzaniu energią, ogłasza wprowadzenie gamy sterowników easyE4 powiększonej o urządzenia 240 V AC. Uniwersalność nowych aparatów potwierdza możliwość pracy w zakresie od 110V do 240V zarówno dla napięć AC jak i DC. Uzupełniając moduły dedykowane przemysłowi (pracujące w sposób uniwersalny w zakresie 12V..24V AC/DC) stanowią one alternatywę dla sterowników programowalnych (PLC) w automatyce budowlanej do systemów o małej i średniej złożoności. Sterowniki są już dostępne w polskich sieciach dystrybucji.

easyE4 jest pierwszym na rynku przekaźnikiem programowalnym, który działa w obszarach wcześniej zarezerwowanych dla sterowników PLC – stąd nazywa się go po prostu sterownikiem easyE4. Jednostka podstawowa może być wyposażona w maksymalnie jedenaście modułów rozszerzeń o łącznej liczbie 188 wejść/wyjść cyfrowych. Nawet osiem jednostek podstawowych easyE4 może wymieniać między sobą dane w ramach sieci, w której może występować do 10 grup urządzeń. Wyjścia analogowe easyE4 mają wysoką rozdzielczość 12 bitów, co pozwala na znacznie dokładniejsze sterowanie (np. grzejnikami) niż to ma miejsce w przypadku standardowych 10-bitowych wyjść. Dzięki możliwości odczytu sygnałów DCF77, informacja o czasie w urządzeniu jest zawsze aktualna.

„Te unikatowe na rynku możliwości pozwalają nie tylko na automatyzację budynków mieszkalnych, ale także budynków, np. w firmach średniej wielkości, bez konieczności użycia klasycznego sterownika PLC” - komentuje Ralf Cieslewicz, manager sprzedaży produktu w firmie Eaton. „Oferuje to oszczędność kosztów zarówno dla klientów, jak i wykonawców. Nie tylko cena zakupu urządzenia przy zastosowaniu przekaźników programowalnych jest znacznie niższa niż w przypadku sterowników PLC, również wysiłek związany z programowaniem jest znacznie mniejszy”.

Sterownik easyE4 może być programowany w czterech różnych językach programowania: Schemacie blokowym funkcji, schemacie drabinkowym, tekście strukturalnym i języku programowania easy. Po utworzeniu i zapisanu programów można je załadować na urządzenie poprzez sieć lub przez zintegrowane gniazdo na kartę microSD. Ponadto urządzenia mogą być zintegrowane z rozwiązaniami wizualizacyjnymi, zapewniając centralny przegląd wszystkich funkcji. Połączony z siecią sterownik easyE4 może również wysyłać pocztą elektroniczną ostrzeżenia, które otrzymuje od czujników. W ten sposób właściciele domów lub serwisanci mogą zostać szybko poinformowani o awariach czy nieprawidłowościach, jeśli zajdzie taka potrzeba, np. w przypadku otwartych okien lub przedostawania się wody do piwnicy.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.eaton.com/sterowniki/easyE4. Aktualności dostępne są na kanale (@ETN_EMEA) komunikatora Twitter oraz na stronie firmy (Eaton) w serwisie LinkedIn.

Informacje o firmie Eaton
Sektor elektryczny Eaton jest globalnym liderem w dziedzinie dystrybucji zasilania i zabezpieczenia obwodów; zabezpieczenia zasilania zapasowego; regulacji i automatyki; oświetlenia i bezpieczeństwa; rozwiązań strukturalnych i sprzętu instalacyjnego; rozwiązań do pracy w surowych i niebezpiecznych warunkach; a także usług inżynieryjnych. Dzięki swojemu zestawowi globalnych rozwiązań Eaton jest w stanie sprostać najbardziej krytycznym wyzwaniom w zarządzaniu zasilaniem elektrycznym dnia dzisiejszego.

Eaton jest firmą zarządzającą energią z obrotem 21,6 mld USD w 2018 roku. Zapewniamy wydajne energetycznie rozwiązania, które pomagają naszym klientom zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo oraz zrównoważyć zużycie energii elektrycznej, hydraulicznej i mechanicznej. Eaton pragnie poprawiać jakość życia i dbać o środowisko poprzez technologie i usługi związane z dystrybucją energii. Eaton zatrudnia około 100 000 pracowników i sprzedaje produkty klientom w ponad 175 krajach. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.eaton.eu.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij