Zmiana layoutu i relokacje to wyzwania, przed którymi staje każdy zakład produkcyjny. Jak najsprawniej poradzić sobie z tym wyzwaniem? Czego unikać, na co zwracać szczególną uwagę, jaki pułapki kryją się w niby oczywistym działaniu?

Pierwsza edycja masterclass ZMIANA LAYOUTU I RELOKACJA W ZAKŁADZIE PRODUKCYJNYM, która  odbyła się w marcu br. pokazała jak wiele problemów generuje projekt tego typu, jak jest skomplikowany i z czym się wiąże. Dała także odpowiedź na wiele pytań – otwierając nowe pola do dyskusji.

Zapraszamy do spotkania, wymiany doświadczeń, zaczerpnięcia inspiracji z praktyki najlepszych w kraju zakładów. Do  omówienia doświadczeń zawodowych zaproszono praktyków-osoby, których wieloletnia praca i sukcesy mogą być doskonałą inspiracją oraz podpowiedzieć sprawdzone rozwiązania. Przedstawią oni case studies ze swoich zakładów, skupiając się szczególnie na prawidłowym skonstruowaniu i przeprowadzeniu projektu oraz na przyczynach, które spowodowały problemy w trakcie jego realizacji.

Zaprezentowane zostaną nowe, nie omawiane wcześniej przykłady z różnorodnych branż, podobnie jak doświadczenia zakładów zróżnicowanych pod względem wieku, sposobu zarządzania, wykorzystywanych narzędzi czy systemów jakości.

W programie m.in.:

    CEL I SENS PRZEPROWADZENIA ZMIANY LAYOUTU/RELOKACJI – analiza zasadności i zakresu

    prawidłowe PRZYGOTOWANIE PROJEKTU zmiany/relokacji – zaangażowanie właściwych działów, dokumentacja, analiza, strategia i taktyka, założenia, zagrożenia, punkty krytyczne

    OUTSOURCING projektu – czy korzystać z wyspecjalizowanej firmy usługodawczej i w jakim zakresie

    WSPÓŁPRACA Z FIRMĄ USŁUGODAWCZĄ – zakres, przygotowanie podziału zadań, umowa, współpraca, praktyka

    BEZPIECZEŃSTWO ludzi i zakładu

    BUDŻET projektu – optymalizacja kosztów

    PRZYGOTOWANIE ZAKŁADU do przeprowadzenia projektu: organizacyjne, logistyczne, pracownicze, media techniczne etc.

    STRATEGIA I PRAKTYKA działania: rozwiązania procesowe, najlepsze praktyki

    NARZĘDZIA do zarządzania projektem, ich przydatność oraz efektywność

    ROZWIĄZANIA USPRAWNIAJĄCE przeprowadzenie – systemowe, informatyczne, organizacyjne

    ZAGROŻENIA dodatkowe – BHP, podwykonawcy, pracownicy działający na maszynach przed ich zabezpieczeniem – praktyka, odpowiedzialność, szkolenie, zarządzanie, rozwiązania prawne i organizacyjne

    WYZWANIA ważne przy sprowadzaniu maszyn z zagranicy

    DODATKOWE KORZYŚCI wynikające ze zmiany layoutu/relokacji – dobre i złe „efekty uboczne” i jak sobie z nimi radzić

    dokumentacja, audyty, przeglądy, monitoring efektów

    wykorzystanie METODY QUICK RESPONSE MANUFACTURING (QRM) w zwiększaniu efektywności relayoutu

Spotkanie będzie wzbogacone o techniczne zwiedzanie zakładu GKN Driveline w Oleśnicy, którego fachowcy dokonali całkowitej zmiany layoutu bez zatrzymywania produkcji – z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa ludzi i zakładu.

Więcej informacji na stronie: http://movida.com.pl/node/1847


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij