Bezstykowy pomiar temperatury i obrazowanie termowizyjne w jednym narzędziu do rozwiązywania problemów

Firma FLIR Systems, Inc. ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek przemysłowej kamery termowizyjnej FLIR TG297, która zapewnia profesjonalistom bezstykowy pomiar wysokiej temperatury i obrazowanie termowizyjne w jednym narzędziu. Ta wszechstronna kamera do rozwiązywania problemów przemysłowych jest wyposażona w unikatowy filtr, który umożliwia inspektorom ds. konserwacji, napraw i eksploatacji wizualną identyfikację i znalezienie źródła wielu często występujących problemów w zastosowaniach wysokotemperaturowych, takich jak suszarnie, piece, materiały ogniotrwałe i produkcja.

FLIR TG297 wykracza poza ograniczenia dotyczące jednopunktowych termometrów na podczerwień (IR), pozwalając użytkownikowi zobaczyć gorące i zimne punkty wskazujące na potencjalne problemy oraz zlokalizować ich źródło. Użytkownicy mogą szybko i dokładnie sprawdzić wszystko, od połączeń elektrycznych po awarie mechaniczne, w zakresie temperatur od 25 do 1030°C. Zazwyczaj wysokie temperatury pojawiają się w obrazach termowizyjnych na biało, jednak kamera TG297 jest wyposażona w ruchomy filtr wysokotemperaturowy, który poprawia zakres dynamiczny obrazu termowizyjnego. Przy włączonym filtrze użytkownicy mogą zobaczyć zmiany kolorów, które wskazują różnice w najwyższym punkcie zakresu temperaturowego urządzenia. 

Kamera TG297 została zbudowana na podstawie detektora podczerwieni FLIR Lepton® o rozdzielczości 160×120 i wyposażona w opatentowane przez FLIR algorytmy przetwarzania obrazu zapewniające najwyższą jakość obrazów.Opatentowana przez FLIR technologia Multi Spectral Dynamic Imaging (MSX™) z dwiema kamerami uwypukla szczegóły z wbudowanej kamery wizualnej na pełnych obrazach termowizyjnych w celu poprawy ostrości i perspektywy. Kamery wizualnej można również używać do rejestracji obrazów wizualnych z osadzonym odczytem temperatury. Użytkownicy mogą zapisać do 50 000 obrazów w 4-gigabajtowej pamięci flash, aby wykazać klientom, że problem został skorygowany po wykonaniu zadania. Dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu kamera działa przez 5 godzin ciągłego użytkowania. 

Model TG297 ma wytrzymałą obudowę o stopniu ochrony IP54, odporną na trudne warunki otoczenia. Jest wyposażony w wielopunktowy wskaźnik laserowy do wyraźnego wskazywania mierzonego obszaru oraz jasną latarkę LED do pracy w ciemnych, trudno dostępnych miejscach. Technologia Bluetooth Low Energy (BLE) umożliwia użytkownikom przesyłanie danych i udostępnianie obrazów na urządzenia mobilne oraz szybkie tworzenie raportów w terenie.

Będzie można ją kupić online i za pośrednictwem autoryzowanych dystrybutorów FLIR na całym świecie w czwartym kwartale 2019 roku.

Więcej informacji o FLIR TG297 znajduje się na stronie www.flir.com/TG297

Informacje o FLIR Systems, Inc.

Założona w 1978 r. firma FLIR Systems to czołowy dostawca technologii przemysłowych na świecie skupiający się na inteligentnych rozwiązaniach wykrywających dla sektora obronnego, przemysłowego i komercyjnego. Wizją FLIR Systems jest bycie „The World’s Sixth Sense” dzięki tworzeniu technologii, które pomagają specjalistom podejmować bardziej świadome decyzje pozwalające ratować życie ludzi oraz ich dorobek.  Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.flir.com i obserwuj @flir.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij