FLIR GF77 jest kamerą przeznaczoną do nadzoru gazowego i dzięki niższej cenie umożliwia większej liczbie użytkowników dostęp do tej technologii.

FLIR Systems, Inc. poinformował o swojej nowej kamerze termowizyjnej FLIR GF77 (Gas Find IR) do wykrywania metanu niewymagającej chłodzenia detektora. Ta niewielka, przenośna kamera oferuje inspektorom wszystkie funkcje konieczne do wykrywania potencjalnych zagrożeń oraz niewidzialnych wycieków metanu w elektrowniach opalanych gazem ziemnym, instalacjach do produkcji energii ze źródeł odnawialnych, zakładach przemysłowych oraz w innych obiektach znajdujących się w systemach dystrybucji gazu ziemnego. Kamera GF77 jest prawie o połowę tańsza od kamer termowizyjnych do wykrywania gazów wyposażonych w detektory chłodzone. Umożliwia firmom z branży petrochemicznej zmniejszenie emisji i zapewnia bezpieczniejsze środowisko pracy.

Model GF77 jest lekki, ergonomiczny i wyposażony w wyróżnioną obudowę zaprojektowaną specjalnie dla kamer FLIR serii T. Ma ekran dotykowy LCD o wysokiej rozdzielczości oraz wizjer pozwalający na bezproblemowe korzystanie z urządzenia w każdych warunkach oświetlenia. Kamera została zaprojektowana specjalnie do wykrywania metanu w celu ułatwienia procesu kontroli oraz wykluczenia możliwości nieprawidłowego odczytu. GF77 oferuje również opatentowany przez FLIR Tryb wysokiej czułości (HSM), który wzmacnia wskazania ruchu i tym samym powoduje, że niewielkie wycieki gazu stają się lepiej widoczne dla operatora.

FLIR opracował model kamery GF77, uwzględniając w nim najnowsze zdobycze techniki, w tym wspomagany laserowo autofokus umożliwiający inspektorom lepsze namierzanie nieszczelności oraz funkcję poprawy kontrastu obsługiwaną jednym dotknięciem, która powoduje, że oznaczany gaz wyraźnie odróżnia się od tła. Dodatkowo szybki graficzny interfejs użytkownika zwiększa sprawność pomiaru, umożliwia organizowanie zadań w folderach, zapisywanie uwag oraz lokalizacji GPS.

„Technologia optycznego obrazowania gazów jest bardzo korzystna dla przemysłu, w którym wykorzystuje się metan, ale dotąd koszty tej technologii stanowiły barierę dla niektórych klientów”, mówi Jim Cannon, prezes i dyrektor wykonawczy FLIR Systems. „Kamera FLIR GF77, do wykrywania gazów jest oparta na detektorze niechłodzonym działającym w paśmie długiej podczerwieni. Dzięki temu jest tańsza w produkcji od naszych chłodzonych kamer o wysokiej czułości i dlatego możemy ją zaoferować klientom w atrakcyjnej cenie. Zapewniając dostęp klientom do tej przełomowej technologii, możemy pomóc w poprawie stanu bezpieczeństwa w miejscu pracy”.

Kamera FLIR GF77 jest od dzisiaj dostępna w sprzedaży na całym świecie u autoryzowanych dystrybutorów FLIR. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.flir.com/GF77.

Informacje o FLIR Systems, Inc.Założona w 1978 r. firma FLIR Systems to czołowy dostawca technologii przemysłowych na świecie skupiający się na inteligentnych rozwiązaniach wykrywających dla sektora obronnego, przemysłowego i komercyjnego. Wizją FLIR Systems jest bycie „The World’s Sixth Sense” dzięki tworzeniu technologii, które pomagają specjalistom podejmować bardziej świadome decyzje pozwalające ratować życie ludzi oraz ich dorobek.  Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.flir.com i obserwuj @flir.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij