FLIR GF77a to niedrogie urządzenie do optycznego obrazowania gazów i ciągłej, autonomicznej detekcji nieszczelności.

Firma FLIR Systems, Inc. ogłosiła wprowadzenie na rynek FLIR GF77a, kamery na podczerwień służącej do wykrywania gazów. Jest to pierwsza montowana na stałe autonomiczna kamera z detektorem niechłodzonym przeznaczona do wizualizacji wycieków metanu i innych gazów przemysłowych. Jako nowy model z serii urządzeń FLIR Systems do optycznego obrazowania gazów (OGI), kamera GF77a z funkcją łączności sieciowej zapewnia firmom wydobywającym i przesyłającym gazy przemysłowe oraz producentom i operatorom możliwość ciągłego monitorowania potencjalnie groźnych, niewidzialnych wycieków metanu w elektrowniach opalanych gazem ziemnym, instalacjach do produkcji energii ze źródeł odnawialnych, zakładach przemysłowych oraz w innych obiektach znajdujących się w systemach dystrybucji gazu ziemnego.

Opracowana przez FLIR kamera GF77a oferuje najlepsze w branży funkcje wykrywania gazów, możliwość montażu na stałe oraz niechłodzony detektor za mniej niż połowę ceny stacjonarnej kamery FLIR Systems z detektorem chłodzonym. Kamera została zaprojektowana specjalnie do wykrywania gazów przemysłowych, takich jak metan, dwutlenek siarki i tlenek azotu, dla usprawnienia procesu kontroli oraz wykluczenia możliwości nieprawidłowego odczytu. Opatentowany przez FLIR tryb wysokiej czułości (HSM) zapewnia lepsze wykrywanie ruchu, sprawiając, że niewielkie wycieki gazu stają się lepiej widoczne dla użytkownika. Skalibrowana radiometrycznie kamera GF77a pozwala także na pomiar temperatury, dzięki czemu można jej używać do monitorowania poziomów w zbiornikach oraz inspekcji komponentów podatnych na przegrzanie.

Wychodząc naprzeciw potrzebom przemysłu naftowego i gazownictwa, FLIR GF77a obsługuje zaawansowane protokoły łączności, umożliwiając bezproblemową integrację z systemami monitorowania, a jednocześnie ułatwia zewnętrznym kontrahentom wdrożenie rozwiązania analitycznego. Ta funkcjonalność daje firmom tej z branży możliwość ograniczenia emisji i stworzenie bezpieczniejszego środowiska pracy.

GF77a jest zgodna z GigE Vision i GeniCam oraz posiada funkcję łączności przez sieć Wi-Fi, umożliwiając firmom zdalną kontrolę i przesyłanie radiometrycznych danych termowizyjnych. Spełnia także wymagania standardu ONVIF i jest wyposażona w akcesoria środowiskowe pozwalające klientom na dostosowanie kamery do swoich bieżących potrzeb. Kamera FLIR GF77a jest dostępna od dziś na całym świecie u autoryzowanych dystrybutorów FLIR za mniej niż połowę ceny, którą trzeba było zapłacić za dotychczasowe rozwiązania firmy FLIR Systems.

Aby dowiedzieć się więcej o kamerze FLIR GF77a, odwiedź stronę www.flir.eu/GF77a.

Informacje o FLIR Systems, Inc.

Założona w 1978 r. firma FLIR Systems to czołowy dostawca technologii przemysłowych na świecie skupiający się na inteligentnych rozwiązaniach z zakresu detekcji dla sektora obronnego, przemysłowego i komercyjnego. Wizją FLIR Systems jest bycie szóstym zmysłem świata („The World’s Sixth Sense”) i tworzenie technologii, które pomagają specjalistom podejmować bardziej świadome decyzje pozwalające ratować życie ludzi oraz ich dorobek. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.flir.com i obserwuj @flir.

Kontakt dla mediów:

ABL Werbung, Mr. Frank Liebelt, Kellerskopfweg 13, 65931 Frankfurt, Germany Phone: +49 69 501717, Fax: +49 69 501767, Email: frankliebelt@ablwerbung.de


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij