W przyszłym tygodniu startuje czterodniowa konferencja online o innowacjach w przemyśle.

Jak wynika z badania Sukcesy i wyzwania w cyfryzacji polskich przedsiębiorstw przemysłowych przeprowadzonego na zlecenie Autodesk, którego  wyniki zostaną opublikowane podczas konferencji „Innowacje 4.0. Zamień wyzwania na innowacyjność”, 82% ankietowanych polskich firm przemysłowych postrzega wdrażanie rozwiązań innowacyjnych w przedsiębiorstwach nie tylko jako możliwość zwiększenia konkurencji, wzrostu efektywności produkcji, ale także jako konieczność, by utrzymać dobrą pozycję na rynku.

Na przeszkodzie rozwoju cyfryzacji blisko 40% przedsiębiorstw przemysłowych stoi brak wystarczających środków finansowych, które są niezbędne do rozpoczęcia procesu wprowadzania jakichkolwiek rozwiązań Przemysłu 4.0. Wśród najczęściej wskazywanych barier, poza środkami finansowymi, pojawiała się kwestia braku odpowiednio wykształconych pracowników.

Badanie wykazało również, że większość (59,9%) osób miała styczność z pojęciem Przemysłu 4.0. Jednakże, znajomość samego pojęcia nie zawsze tożsama jest z rozumieniem całej idei kryjącej się za nim. Wśród grupy respondentów, którzy deklarowali, że słyszeli o Przemyśle 4.0 pojawiły się osoby, które przyznały, że nie rozumieją tego pojęcia (29,5% próby badawczej).

Szczegółowe wyniki badania Sukcesy i wyzwania w cyfryzacji polskich przedsiębiorstw przemysłowych przeprowadzonego na zlecenie Autodesk zostaną opublikowane podczas konferencji  „Innowacje 4.0. Zamień wyzwania na innowacyjność”. Seria wirtualnych spotkań dla branży przemysłowej odbędzie się już w przyszłym tygodniu w dniach 26-29 maja. W trakcie tego czterodniowego wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się między innymi skąd pozyskiwać finansowanie oraz jak przekuć wyzwania i problemy dzisiejszego rynku w innowacje, pozwalające firmie na wyróżnienie się i generowanie zysków.

Warto podkreślić, że formuła konferencji pozwala każdemu uczestnikowi dobrać interesujący go blok tematyczny, a pominąć te mniej priorytetowe– dzięki czemu można efektywnie połączyć udział w konferencji z obowiązkami zawodowymi danego dnia. Dodatkowo, uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami dla przemysłu, poznać nowe funkcjonalności oprogramowania i technologii takich jak: Inventor, Fusion 360, Vault, Generative Design czy Additive Manufacturing.

Szczegółowa agenda i rejestracja na wydarzenie dostępne są na stronie konferencji pod adresem www.autodesk.pl/DMonlineEvent.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij